sobota, 30 marca 2013

"Sekretne żyie CeeCee Wilkes"- Diane Chamberlain

Autor: Diane Chamberlain
Tytuł: Sekretne życie CeeCee Wilkes
Liczba stron: 544
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

"Sekretne życie CeeCee Wilkes" to druga książka Diane Chamberlain z którą miałam styczność. Pierwszą była "Tajemnica Noelle" i już wtedy wiedziałam, że nie będzie to ostatnia. Z przyjemnością sięgnę po pozostałe.
Opisana w książce historia jest wzruszająca, a jednocześnie pokazuje, że czasem może nam się wydawać, że kogoś znamy, a nie jest tak. Smutne natomiast jest to, że ludzie tak potrafią manipulować innymi. Powinno się potępiać to, co zrobiła CeeCee, ja jednak od początku jej współczuję- została wykorzystana przez Tima. Po prostu przedstawił jej fakty, tylko szkoda, że się troszkę różniły od tego co było naprawdę.
Pokrótce opiszę o czym jest książka: CeeCee zostaje poproszona o pomoc Timowi, to, o co ją poprosił nie jest zgodne z prawem, ale naiwna dziewczyna zrobiłaby wszystko dla niego. Mężczyzna wymyślił wspaniały plan uwolnienia siostry z więzienia (a nie zostało dużo czasu ponieważ Andrea została skazana i niebawem mają wykonać na niej karę śmierci).
Tak więc jak już wspominałam Tim wpadł na wspaniały pomysł, że cel może osiągnąć porywając żonę gubernatora, który może wyrazić zgodę na ułaskawienie. No dobrze, porwaniem zajął się on z bratem, więc gdzie tu rola CeeCee? Już mówię, musiała się ona zająć porwaną dopóki bracia nie nie uzyskają tego co chcą. Ale życie nie jest łatwe, pisze różne scenariusze. CeeCee już na początku  dowiedziała się, że Genevievve jest w ciąży, już w 37 tygodniu. Wiem, że gdyby nie zostało to przed nią zatajone na tewno nie zgodziłaby się na ten plan.
Jak w życiu, tracimy czasem nad wszystkim kontrolę. Podziwiam naszą bohaterkę za zimą krew i próby w opanowaniu się trudnej sytuacji- niejeden dorosły nie wiedziałby co zrobić gdy ktoś zaczyna rodzić, więc co musiała czuć szesnastolatka?
To jest historia CeeCee Wilkes.
Drugim ważnym członem książki jest relacja Eve Bailey. To nasza CeeCee, ale po tragicznych wydarzeniach tamtych dni musiała zmienić tożsamość. Teraz ma dwie córki, kochającego męża, ale czasem wydarzenia z przeszłości sprawiają, że zastanawia się co zrobić, czy wyznać prawdę i skrzywdzić swoja rodzinę czy zataić to co wie i sprawić, że Tim zostanie niesłusznie skazany. Nie ma dobrego wyboru- czegokolwiek by nie zrobiła będzie ktoś kogo zrani.
Książka jest niesamowicie wciągająca, ja po prostu nie mogłam się od niej oderwać, Bardzo mi się podobała.
Polecam.2 komentarze:

  1. Od kiedy zobaczyłam tę powieść z zapowiedziach to wiedziałam, że będzie moja. Jeszcze niestety nie jest, ale będzie. Widzę, że naprawdę warto. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja już książke przeczytałam i jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona.Świetna fabuła i znakomicie wykreowani bohaterzy.Polecam

    http://swiatksiazkii.blogspot.com/2013/07/sekretne-zycie-ceecee-wilkes-diane.html

    OdpowiedzUsuń