sobota, 6 sierpnia 2016

"Skąd się wzięło pisklę w jajku. Historyjki dla ciekawskich dzieci"- Christian Dreller, Petra Maria Schmitt

Autor: Christian Dreller, Petra Maria Schmitt
Tytuł: Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Liczba stron: 129
Data wydania: 9 lutego 2016 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Mimo, że dzieckiem już nie jestem od ładnych kilku lat- nie odmówię sobie lektury książki z serii "Historyjki dla ciekawskich dzieci". Cóż poradzić sobie, że je uwielbiam?
Christian Dreller i Petra Maria Schmitt po raz kolejny przygotowali książkę, która pomoże rodzicom w odpowiedzi na dość niecodzienne pytania. Wydaje mi się, że może wspomóc wychowanie dziecka i... zachęcić do sięgnięcia po książki.
W tej ciekawej książeczce dowiemy się wielu interesujących rzeczy. Czy wiecie dlaczego śmiejemy się gdy ktoś nas łaskocze? Dlaczego miejsce po ugryzieniu komara swędzi? Dlaczego zebra ma paski? Jeśli nie- sprawdźcie.
Młody czytelnik w poniższej pozycji znajdzie ciekawe historyjki. Bohaterami są dzieci, które poszukują odpowiedzi na różnego rodzaju problemy. W "Historyjkach dla ciekawskich dzieci" nie ma agresji, za to widzimy wszechobecny szacunek do ludzi: do starszych i do kolegów.
Co mi się w nich jeszcze podoba? Staranność wydania, piękna twarda oprawa, obrazki.
Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z tej serii.

1 komentarz:

  1. Wow! Nie pamiętam, kiedy ostatnio sięgnęłam po lekturę z tego gatunku! ;) Fajnie, że wracasz do przeszłości i jesteś wstanie się w niej odnaleźć :) Tylko pozazdrościć!

    OdpowiedzUsuń