wtorek, 25 kwietnia 2017

"Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne", "Neonowanki. Vaiana. Skarb oceanu"

                                                                                 Tytuł: Klasyka animacji. Kolorowanie artystyczne
                                                                                 Data wydania: 2016 r.
                                                                                 Forma: książka papierowa
                                                                                 Wydawnictwo: Wydawnictwo Ameet
                                                                                  Źródło: egzemplarz recenzencki
Tytuł: Neonowanki. Vaiana. Skarb oceanu
Data wydania: 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ameet
Źródło: egzemplarz recenzencki

Z zaciekawieniem patrzę na pozycje, które znajdują się w ofercie wydawnictwa Ameet. Staje się ono moim ulubionym. Moim i oczywiście Wiktorii i Adama, którzy dość często sięgają po różne produkty tego wydawnictwa czyli wszelkiego rodzaju kolorowanki i przyklejanki.
Dziś zapraszam na recenzję książki „Klasyka animacji. Kolorowanki artystyczne ”. Ta pozycja jest dla osób w różnym wieku. Zainteresuję i myślę, że zadowoli zarówno dorosłych jak i dzieci. Na pewno poradzą sobie z nią dzieciaki (sprawdzone). Moja pomocnica to czterolatka i muszę przyznać, że naprawdę dobrze sobie radzi.
Zacznijmy od wydania. W wielu kolorowankach jest możliwość wyrwania strony by stworzyć swoisty obraz. Tu, muszę przyznać, dosyć łatwo oddziela się strony nie niszcząc ich, ale na tym koniec. Nawet po delikatnym oddzieleniu strony (by podzielić się rysunkami) zaczęły wypadać kolejne. Nie powinno tak być…
Za to bardzo podobają mi się obrazki, które zostały przygotowane do pokolorowania.
To ilustracje z różnych bajek. Jest tam i Vaiana i Król Lew i mnóstwo innych. Brakuje mi jednak odrobinę tych starszych, tych, na których my się wychowaliśmy.
Podsumowując: książka powinna spodobać się i dzieciom i dorosłym. Jest w niej dużo obrazków, a więc można liczyć na ciekawie spędzony czas albo… chwilę spokoju.
Równie warta polecenia jest kolorowanka związana z filmem Vaiana. To nowa bajka, powstawaniu której towarzyszyły kontrowersje. Nie miałam jej jeszcze możliwości obejrzeć, być może kiedyś to nadrobię. Książeczka, o której dziś piszę jest przyjemna dla oka, bardzo lubię neonowe kolory. Obrazki, które widzimy cieszą oczy. Kolorowanie wciąga.
Bardzo duży minus za okładkę. Mimo, że jest otwierana od góry, co jest dosyć ciekawym (choć stosowanym nawet często) rozwiązaniem to cóż z tego, jeśli nawet przy ograniczonym użytkowaniu bardzo szybko się odkleja i odpada.

1 komentarz:

  1. Och, uwielbiam Króla Lwa! Z przyjemnością pokolorowałabym obie. :)

    OdpowiedzUsuń