piątek, 7 kwietnia 2017

"Pożądanie i śmierć"- J.D. Robb

Autor: J.D Robb
Tytuł: Pożądanie i śmierć
Liczba stron: 400
Data wydania: 10 listopada 2016 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Uwielbiam Norę Roberts zarówno jako pisarkę romansów jak i w wydaniu J. D. Robba piszącego kryminały. Seria o policjantach z przyszłości jest niesamowicie ciekawa. Nora Roberts puściła wodze wyobraźni i przenosi nas po raz kolejny w lata 60-te XXI wieku. Widzimy jak wyobraża sobie świat za te 50 lat, jakie rozwiązania elektroniczne i możliwości śledcze mają nasi bohaterowie.
Tym razem porucznik Eve Dallas i detektyw Peabody (oraz wielu innych policjantów) prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy. Zabija on wielu ludzi przedtem ich torturując. W miarę posuwania się ślledztwa odkrywając kolejne szczegóły policja dowiaduje się, że morderców jest dwóch.
Czy uda się ich powstrzymać i dotrzeć zanim zabiją kolejne ofiary?
Autorka zastosowała ciekawe rozwiązanie. Od razu zdradza nam, czytelnikom, tożsamość seryjnego zabójcy. Pozwala przyglądać się jak Eve Dallas i jej zespół rozpracowują zagadkę, dowiadują się, kto stoi za śmiercią tak wielu osób.
Wielu osobom takie coś przeszkadza. Ja mam rozterki i przyznam, że nie wiem jak by było lepiej. od razu wiedzieć czy pozwolić sobie na niepewność i śledztwo z panią porucznik.
To książka "bomba", chyba najlepsza z tej serii (takich, które już przeczytałam, a niestety- wiele jeszcze czeka na lekturę)


2 komentarze:

 1. Cześć! Pisze tutaj, bo nie wiem gdzie się zorientować o loterie książkową dla blogerów na Warszwawskich Targach Książki 2017, widziałam ze w tamtym roku brałaś udział, więc może będziesz mogła odpowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, przepraszam, że dopiero odpisuję.
   Dowiadywałam się i w tym roku nie będzie loterii książkowej, jedynie spotkanie blogerskie.

   Usuń