wtorek, 1 września 2020

"Postscriptum"- Anna Karpińska [t.2]

Autor: Anna Karpińska
Tytuł: Postscriptum [t. 2]
Liczba stron: 448
Data wydania: 2020 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


"Potscriptum" to drugi część serii "Pamiętaj o mnie",  opowieści o życiu pisarki Małgorzaty. Nie da się czytać dwóch książek Anny Karpińskiej oddzielnie- by wiedzieć o co chodzi- musimy zapoznać się z pierwszym tomem opowieści.  Czy naszej bohaterce uda uwolnić się od trudnej przeszłości? Czy da się naprawić błędy popełnione lata temu?
W powieści "List" dowiedzieliśmy się jak wygląda życie Małgorzaty z despotycznym mężem, który miewa skoki w bok, o jej relacjach z babcią i siostrą, które potrafią mieć swoje zdanie i o wyżej wspomnianym błędzie, który miał wpływ na wiele osób. Nasza bohaterka niejednokrotnie zadawała sobie pytanie jak potoczyłoby się jej życie gdyby na początku nie pojawiły się tajemnice, a ona nie posłuchałaby matki.
"Postsctriptum" jest to pozycja tak samo dobra jak jej poprzedniczka. Czytelnik towarzyszy Małgorzacie i jej rodzinie, dzieli z nią smutki i radości. Jak potoczy się jej znajomość z tajemniczym Jonaszem Gradem?
W obu książkach Anny Karpińskiej interesujący jest opis pracy pisarza. Ten wątek pojawia się nie pierwszy raz powieściach tej autorki. Czy wątek pisarski to w jakimś stopniu doświadczenia pani Anny?
Również inne wątki są ciekawe. Nie potrafię wybrać żadnego, tak samo ciekawy był dotyczący przyjaciółki Małgosi i jej walki z ciężką chorobą, siostry i jej rozterek miłosnych czy córek i męża. Paradoksalnie- ten wydaje mi się główny, związany z listami nie zainteresował mnie tak jak te wyżej wspomniane.
"Postrciptum" to domknięcie historii Małgorzaty.
Polecam powieści Anny Karpińskiej. Towarzyszą mi już od wielu lat, niemal od początku mojej blogerskiej "kariery". Mam do nich ogromny sentyment. 

Link do strony książki: https://inverso.pl/powiesc-polska/p-postscriptum?from=listing&campaign-id=15&q=postscr

1 komentarz: