piątek, 31 marca 2017

"Bundesliga. Bundesliga. Niezwykła opowieść o niemieckim futbolu"- Ronald Reng

Autor: Ronald Reng
Tytuł: Bundesliga. Niezwykła opowieść o niemieckim futbolu
Liczba stron: 416
Data wydania: 2017 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sine Qua Non
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)Każdy lubi nowości. Plan był taki. Przeczytać tę książkę i puścić ją w dalszy obieg (na przykład prezent albo dar dla biblioteki) bo sport to niekoniecznie moja bajka. Teraz muszę poważnie się nad tym zastanowić, bo ta pozycja naprawdę mnie zaskoczyła.
Już na samym początku czytelnika czeka zapewnienie, że to książka naszpikowana datami, nazwiskami i nudnymi szczegółami. Nie są to czcze zapewnienia.
Na pewno też nie jest nudna. Czyta się bardzo przyjemnie, jak powieść. Wspomniane wcześniej liczby i daty to tylko dodatek, a nie główna treść czy najważniejsza część składowa książki. Na tylnej stronie okładki znajdziemy recenzje napisane przez dziennikarzy z ogólnopolskich gazet. Również szata graficzna jest warta wspomnienia. Na frontowej części jest stadion oraz godło bundesligi, zaś skrzydełka są w barwach flagi niemieckiej.
Wszystko zostało uszeregowane chronologicznie. Autor dobrze przygotował się do napisania tej pozycji, włożył w nią mnóstwo pracy.
To propozycja nie tylko dla fascynatów sportu. Wydaje mi się, że mogę ją Wam polecić.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza