czwartek, 16 marca 2017

"Wotum nieufności"- Remigiusz Mróz [t. 1]

Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: Wotum nieufności [t.1]
Liczba stron:  600
Data wydania: 2017 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


Remigiusz Mróz to pisarz, dzięki któremu nie można się nudzić. Często pojawiają się nowe powieści, z czego akurat jestem bardzo zadowolona (wiadomo dlaczego- nie trzeba długo czekać). Seria z Chyłką i Zordonem przeczytana, górska seria też. I mimo, że w kolejce czeka kilka innych to zdecydowałam się przeczytać tę najnowszą, która ukazała się w styczniu tego roku nakładem Wydawnictwa Filia.
"Wotum nieufności" to początek nowej serii z gatunku Political Fiction. Jakie więc są moje spostrzeżenia po lekturze? Czy mi się podobało? Zapraszam do przeczytania recenzji.
Nie zdarzyło się jeszcze by moja opinia na temat powieści Mroza była negatywna. Teraz też nie będzie, ale nie będzie też pieśni pochwalnych.
Książka bardzo w jego stylu, tak jak lubię, ale tym razem czułam się przytłoczona ilością szczegółów, powiązań. Szczególnie dotyczyło to zależności międzypartyjnych, zawiłości prawnych związanych z urzędami państwowymi.
Bohaterką jest Daria Seyda. To Marszałek Sejmu. Wskutek pewnych posunięć politycznych, bierze udział w kampanii prezydenckiej. Posłużę się pytaniem znalezionym w książce: czy Polska jest gotowa na prezydenta- kobietę?
Remigiusz Mróz nie zawodzi. Już sam początek to mocne uderzenie: Daria budzi się w pokoju w motelu. Nie wie jak się tam znalazła, ani co działo się poprzedniej nocy. Nietrudno się domyśleć, że będzie to miało wpływ na karierę Seydy. Pozostaje tylko pytanie kiedy to zostanie użyte i w jakim celu, co zechce się przez to uzyskać (i jakich sposobów do tego użyją).
Może i "Wotum nieufności" odrobinę mnie zmęczyło, ale nie żałuję ani jednej minuty spędzonej przy książce.

1 komentarz:

  1. Jestem zapisana w bibliotece na tę książkę, więc niedługo będę mogła ją poznać 😊

    OdpowiedzUsuń