niedziela, 5 marca 2017

"Życie motyli"- Katarzyna Ryrych

Autor: Katarzyna Ryrych
Tytuł: Życie motyli
Liczba stron: 288
Data wydania: luty 2017 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Źródło: egzemplarz recenzencki

Na początku słów kilka o akcji promocyjnej książki.
Tym razem na blogerów (czyli między innymi i na mnie) czekała nie lada niespodzianka: metalowa przepiękna zakładka z motylkiem. Jestem nią po prostu zachwycona.
"Życie motyli" to nie jest mój pierwszy kontakt z twórczością Katarzyny Ryrych. Jeśli mam być z Wami absolutnie szczera to do dziś najbardziej w pamięć zapadła mi książka "Wyspa mojej siostry". Autorka próbuje sił w różnych rodzajach literatury: i dla dzieci i dla młodzieży, nie pomija też dorosłych. Czy to dobrze? Może powinna specjalizować się w jednym temacie?
Recenzowana dziś przeze mnie powieść to pozornie lekka książka. Tak naprawdę wiele można się dowiedzieć o życiu, o tym, co jest w nim ważne.
Izydora niedawno rozstała się z mężem. Rozwód był formalnością, nie dogadywali się z mężem już wcześniej. Po tym nasza bohaterka wyjechała korzystając z możliwości zamieszkania u ciotki. Co z tego wyniknie?
Przyjemnie się czyta, książka wciąga, porusza ważne tematy.
I choć książka różniła się od moich wyobrażeń, oczekiwań to wydaje mi się, że jest ona warta przeczytania, że mogę ją Wam polecić.
O akcji promocyjnej wspominałam już na początku, zaś teraz, na końcu skorzystam z okazji i pozachwycam się okładką. Bardzo, bardzo ładna. Ach te kolory!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz