wtorek, 21 marca 2017

"U stóp bogini"- Divakaruni Chitra Banerjee

Autor:  Divakaruni Chitra Banerjee
Tytuł: U stóp bogini
Liczba stron: 312
Data wydania: 2017 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Źródło: egzemplarz recenzencki


Do tej pory nie miałam dobrych wspomnień z książkami wydanymi przez Wydawnictwo Kobiece. Żadną się nie zachwyciłam, tylko o dwóch mogę wypowiadać się pozytywnie i polecać. "U stóp bogini" wszystko zmieniło. Jestem nią niesamowicie zachwycona.  Wciąga i wzrusza, czegóż chcieć więcej?
To opowieść o kobietach silnych. O takich, którym życie pod nogi rzucało kłody. Mimo to Sibitri, Bella, Tara (babcia, matka i córka) znajdowały siłę by walczyć z przeciwnościami. Nieraz okazywało się to trudne.
Powieść pokazuje jak ważna w życiu jest edukacja i jak niewiele trzeba by nieporozumienia zrujnowały je. Nawet nie poczułam kiedy przeczytałam całość, żałowałam tylko, że tak szybko się kończy.
Jeszcze chwilę temu napisałabym, że jest jedna rzecz, która mi się nie podoba. Chodzi o fakt "przeskakiwania" między datami.
Ze zdziwieniem zaobserwowałam, że w tej książce mi to nie przeszkadza. Sama sobie się dziwię, ale gdyby było inaczej byłoby... gorzej.
Jak już wspominałam- bohaterki pokazują wielką siłę. Walczą o miłość, życie. Powieść pokazuje jak ważne jest wsparcie bliskich. Pamiętacie o tym w natłoku codziennych obowiązków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz