poniedziałek, 7 marca 2016

"Mały Chłopiec. Posłuchaj.", "Obrazki dla maluchów"- Emilie Beaumont, Nathalie Belineau, Christelle MekdjianNiezwykle trudno jest pisać recenzje książek dla dzieci. Jednak, jak zdążyliście zauważyć- na moim blogu często pojawia się taka literatura. Mimo, że lat mam już wiele to z przyjemnością czytam książeczki dla dzieci moim siostrzeńcom przy okazji zachwycając się nimi i dowiadując się, co jest teraz na "topie"..
Jak zapewne wiecie- dzieci lubią przedmioty, które wydają dźwięk. Dlatego idealnym zakupem wydają się być książeczki z serii "Mały chłopiec. Posłuchaj".
Nie dość, że sprawiają, że na jakiś czas dziecko zajmie się zabawą, to jeszcze pełnią funkcję edukacyjną. Młody "czytelnik" poznaje odgłosy maszyn, zwierząt, pojazdów. Uczy się również ich rozróżniania: wskazuje na wygląd.
W przypadku innych, wydanych przez Wydawnictwo Olesiejuk książeczek dźwiękowych występował problem z przesuwającym się panelem dźwiękowym, ta seria jest dla mnie "strzałem w dziesiątkę".
Pięknie wydana, duże przyciski- zachęcają dziecko do poznawania nowych rzeczy. Swoją prawdziwością i dokładnym odwzorowaniem zachwyci nawet dorosłego.
Solidne wykonanie to kolejna rzecz na plus- istnieje szansa, że nie ulegnie zniszczeniu, nie straszne jej dziecięce pomysły.

Może się wydawać, że jest to książka tylko dla chłopców. Otóż nieprawda- moja czteroletnia siostrzenica korzystała z książeczki równie chętnie co jej dwuletni brat.
Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz