czwartek, 12 maja 2016

"Chłopiec, który nie miał dokąd pójść"- Casey Watson

Autor: Casey Watson
Tytuł: Chłopiec, który nie miał dokąd pójść
Liczba stron: 304
Data wydania: 22 marca 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Źródło: egzemplarz recenzencki


Mam plany. Wielkie plany. Tylko z realizacją gorzej. O co chodzi? Chciałabym przeczytać wszystkie książki, które dotychczas ukazały się, i których autorkami są Casey Watson i Cathy Glass. Będzie to bardzo trudne zadanie- i nie chodzi tu tylko o ograniczony dostęp do książek, ale też o psychikę. To byłoby bardzo obciążające non stop czytać o nieszczęściach, o których nam się nie śniło. Taki ogrom smutnych wydarzeń po prostu przytłacza.
Casey Watson, tak ja wspomniana wcześniej Cathy Glass, tworzy rodzinę zastępczą potrzebującym dzieciom. Trafiają do niej różne osoby: dzieci, młodzież. Czasami też zajmuje się trudnymi przypadkami- takimi, w których inne rozwiązania zawiodły.
Tyler to jedenastolatek. Casey poznała go w bardzo trudnym momencie jego życia. Otóż chłopak trafia do rodziny zastępczej ponieważ ugodził swoją macochę nożem. Przejęto się jego losem, jedna zbytnio nie dociekano skąd takie zachowanie. Z góry obarczono go winą.
Początkowo relacje zastępczej matki ze swoim podopiecznym są trudne. Tak naprawdę chłopiec w swoim domu otrzymał niewiele czułości: dopiero u Casey przeżywa jedne z najprzyjemniejszych chwil w swoim życiu. Uczy się zaufania, funkcjonowania w rodzinie, w której każdy darzy się szacunkiem. 
Przez cały czas zadawałam sobie pytanie, jak można być aż tak zaślepioną, zmanipulowaną osobą. Ojciec Tylera powtarza wszystko, co każde mu żona (a macocha chłopca). Nie patrzy on, że swoim postępowaniem zadaje synowi ból. To właśnie na Casey spoczywał obowiązek wytłumaczenia Tylerowi, że zachowane jego bliskich wcale nie jest jego winą. Czy uda się jej to?
Przy takich książkach zawsze mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy, a dziecko znajdzie dobrą rodzinę, lub zostanie u bohaterek. Często jest to irracjonalne wrażenie, przecież nie mogą one zapewnić domu wszystkim dzieciom.

www.empik.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz