niedziela, 1 maja 2016

"Zwodnicza miłość"- Julie Cohen

Autor: Julie Cohen
Tytuł: Zwodnicza miłość
Liczba stron: 
Data wydania: 6 kwietnia 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Źródło: egzemplarz recenzencki


"Drogie maleństwo", pierwsza książka Julie Cohen to również jedna z pierwszych powieści wydanych przez Wydawnictwo Filia, z którą miałam styczność. To chyba od niej zaczęła się moja fascynacja książkami tego wydawcy.
Jako, że miało to miejsce dość niedawno, jeszcze dziś pamiętam jakich emocji dostarczyła mi wspomniana książka. Tego samego oczekiwałam po tej dziś recenzowanej. Czy otrzymałam to, co chciałam?
Bardzo długo musiałam się naczekać by wreszcie pojawiło się u mnie przyspieszone bicie serca związane z wydarzeniami, których byłam świadkiem. Na szczęście- takie uczucie pojawiło się, a więc nie pozostaje mi nic innego, jak lekturę można zaliczyć do udanych.
W "Zwodniczej miłości" poruszony zostaje bardzo ważny i trudny temat. Zadaje się pytanie czy warto zaufać rozumowi i zostać z tym co znamy, z dotychczasowym partnerem czy zaufać sercu- odejść do mężczyzny z przeszłości.
Przed takim dylematem stanęła Felicity. W jej przypadku nie ma dobrej decyzji- kogokolwiek by nie wybrała- ktoś zostanie skrzywdzony.
Poznajemy przeżycia poszczególnych bohaterów: Quinna, Felicity, Ewana, dowiadujemy się historii, które stały się ich udziałem. To, co przeżyli miało ogromny wpływ na ich życie. Z powieści płynie nauka: czasem warto komuś zaufać, porozmawiać, zwierzyć się z problemów ponieważ wyrzuty sumienia mogą zniszczyć życie, a czasem okazują się zbyteczne, zupełnie bezzasadne i niepotrzebne.
Jaką decyzję podejmie Felicity? Czy uda się jej naprawić małżeństwo, a może stanie się zupełnie inaczej? Zachęcam do przeczytania książki- poznacie odpowiedź na powyższe pytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz