poniedziałek, 12 czerwca 2017

"Bądź moim Bogiem"- Remigiusz Grzela; "Matka i córka"- Jenn Díaz

Autor: Remigiusz Grzela
Tytuł: Bądź moim Bogiem
Liczba stron: 208
Data wydania: 6 czerwca 2017 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Autor: Jenn Díaz
Tytuł:  Matka i córka
Liczba stron: 216
Data wydania: 6 czerwca 2017 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki

Na tym blogu czasami możecie znaleźć tzw recenzje dwa w jednym. Zwykle robię to gdy mam do czynienia z seriami, ale w tym przypadku nastąpi wyjątek.
Piszę o dwóch tytułach innych tematycznie. Gdybym pisała oddzielnie- recenzje byłyby po prostu bardzo krótkie, zaledwie kilka zdań.
Przy lekturze obydwu powieści miałam podobne odczucia. Cieszyłam się, że były krótkie i szybko się kończyły. Z jakiegoś, bliżej mi nieznanego powodu "nie leżały" mi.
Nie potrafię tego wyjaśnić. Być może to wina czytnika i konwersji pilików- niejednokrotnie spotkałam się z problemem z odbiorem gdy wersja elektroniczna okazywała się różnić od papierowej.
"Bądź moim Bogiem" to wielowątkowa opowieść, prawdziwy misz-- masz tematyczny. Znajdziemy tam co nieco o miłości i przyjaźni. Nie możemy pomijać też wątku II wojny światowej. Dlaczego źle mi się czytało? Gubiłam się w narracji i wątkach.
Druga powieść, którą dziś recenzuję to "Matka i córka". To opowieść o życiu kobiet, o ich sekretach i tajemnicach. Przeczytamy również o miłości. Natalia spotyka się z żonatym mężczyzną, kolejna z kobiet- z wdowcem.
To trudne tematy. Przyznam, że całkowicie nie rozumiałam postępowania naszych bohaterek.
Gdybym z tych dwóch powieści miała wybrać tę, która bardziej mnie zainteresowała myślę, że mój wybór padł by na "Matka i córka". Dochodzę do wniosku, to właśnie ona bardziej mi się podobała.

1 komentarz:

  1. Ten wpis jest żenujący. Proszę mi wybaczyć, ale taką "recenzją" pisaną za egzemplarz, w której nie jest Pani w stanie niczego wyartykułować, jako absolwentka bibliotekoznawstwa w dodatku, kompromituje Pani siebie i swojego bloga. I to nie jest moja odpowiedź na krytykę, bo za dużo w życiu napisałem, żeby się nią kierować. Ale nie akceptuję braku jakości. Lepiej w ogóle nie pisać. Proszę powtórnie przeczytać, co Pani napisała i potem odnieść się do autorów, którzy piszą świadomie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń