poniedziałek, 12 czerwca 2017

"W świetlistej mgle"- Alafair S. Burke, Mary Higgins Clark

Autor: Alafair S. Burke, Mary Higgins Clark
Tytuł: W świetlistej mgle
Liczba stron: 304
Data wydania: 11 maja 2017 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Od dłuższego czasu zastanawiam się, dlaczego wcześniej nie sięgnęłam po powieści Mary Higgins Clark. Autorka napisała dużo książek, ja do tej pory przeczytałam raptem dwie, może trzy. Plany na nadrobienie są, jednak na przeszkodzie stoi mi krótka doba: ciągły brak czasu i pojawianie się nowości wydawniczych ( i egzemplarzy recenzenckich). Gdy tylko mam okazję- mój wybór pada na tę autorkę.
Zdążyłam się już przekonać, że te powieści to gwarancja mile spędzonego czasu. Jak więc poszło pisanie w duecie?
Dziś już z całą odpowiedzialnością mogę odpowiedzieć na to pytanie. Było świetnie! Akcja, która przyprawiała o szybsze bicie serca, wyraziści bohaterowie, czegóż chcieć więcej?
Laura to detektyw. Prowadzi program telewizyjny, w którym rozwiązuje sprawy kryminalne. /nie ma co ukrywać- jest on popularny. Zgłosić się do niego mogą osoby pragnące rozwiązać zagadkę z przeszłości. Pewnego dnia przychodzi do niej matka młodej kobiety. Amanda zaginęła kilka lat wcześniej i do tej pory nie daje znaku życia. Czy to zaginięcie czy została zamordowana i nie znaleziono ciała? Czy może to "fanaberie" przyszłej panny młodej, której ślub miał odbyć się za chwilę?
Zdradzę Wam kilka szczegółów. Sprawa Amandy niezbyt wpisuje się w formułę programu prowadzonego przez Laurę ale ona i szefostwo podejmują się próby doprowadzenia sprawy do końca. Powodem jest szum medialny wobec powyższego. Tajemnicze zniknięcia, Brak kontaktu i ciała...Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że wszystko wyjaśni się na końcu?
Czy zakończenie dla Was okazało się niespodziewane? A może przeciwnie, mocno przewidywalne?
Cieszę się, że to właśnie ta książka towarzyszyła mi podczas Warszawskich Targów Książki. Czytałam ją w hotelu, w autobusie, gdzie tylko mogłam.
Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz