sobota, 29 marca 2014

"Franciszek. Papież, który się uśmiecha"- Andrea Tornielli

Autor: Andrea Tornielli
Tytuł: Franciszek. Papież, który się uśmiecha
Liczba stron: 216
Data wydania: 13 marca 2014 r.
Format: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

W lutym poprzedniego roku świat obiegła szokująca informacja- papież Benedykt XVI abdykuje! Dlatego kilka dni później kardynałowie zebrali się aby wybrać nowego papieża. Świat czekał, ale za pierwszym razem nie udało się wybrać papieża. Dopiero 13 marca po długim wyczekiwaniu usłyszeliśmy, że mamy nowego papieża. Już sam przedstawienie pokazało, że Franciszek może być nietuzinkową osobą, bowiem powiedziano że przybył z końca świata (był brazylijskim kapłanem).
Dziś, rok po tym wydarzeniu nakładem wydawnictwa Prószyński otrzymaliśmy do rąk książkę "Franciszek. Papież, który się uśmiecha". Serce mówiło mi, że książka będzie ciekawa. I nie zawiodłam się. Z przyjemnością czytałam o Franciszku, który zyskał nie tylko moją sympatię, ale też milionów ludzi na całym świecie. Jest człowiekiem skromnym, o czym właśnie można przeczytać w tej książce. Łamie konwenanse, robi coś, czego dotąd nie robił żaden papież: jeździ autobusem, dzwoni do wiernych czy nawet stara się spędzić z nimi jak najwięcej czasu nie do końca patrząc na wymogi bezpieczeństwa. Franciszek po prostu stara się żyć jak dotychczas i nie korzystać z wielu dóbr doczesnych. Za hołdowanie mamonie zresztą potępia księży- jego stanowisko jest dosyć oryginalne i myślę, że właśnie dlatego ludzie bardzo go lubią. Franciszek nie boi się mówić kontrowersyjnie, za co niektórzy go ganią, a inni szanują. Spotkałam się z opiniami, że nie będzie długo papieżem bo głosząc takie rzeczy, potępiając pedofilię księży (a jak niektórzy uważają, że ksiądz= pedofil, co dla mnie jest kompletną bzdurą bo nagłaśnia się tylko to, co jest skandalem, powiedzmy też, że to na co jest popyt, są naprawdę świetni, umiejący wysłuchać człowieka kapłani.) może komuś "podpaść".
Książkę polecam: bardzo przyjemna i ciekawa lektura, możemy się z nie dowiedzieć anegdotek z życia papieża Franciszka i bliżej go poznać.

1 komentarz: