wtorek, 1 kwietnia 2014

"Nie ma tego złego"- Kristan Higgins

Autor: Kristan Higgins
Tytuł: Nie ma tego złego
Liczba stron: 488
Data wydania: 18 marca 2014 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

W tym sezonie widziałam już kilka okładek w podobnej kolorystyce. Podobają mi się. Z tyłu okładki znajdziemy opis, który wskazuje, że książka będzie niesamowita, ciekawa no i że między bohaterami będzie takie napięcie, że będzie iskrzyć. Zawiodłam się. "Nie ma tego złego to zwykła opowiastka o miłości, przy której można odpocząć, ale na pewno nie zostanie na długo w pamięci.
Faith, nasza bohaterka to dziewczyna, która w przeszłości wiele przeszła, wystarczy wspomnieć o dwóch traumatycznych wydarzeniach: śmierci mamy i porzuceniu przed ślubem.
Zamieszkała z dala od rodzinnego domu, ale pewnego dnia postanowiła wrócić. Pierwszą osobą, którą spotyka w rodzinnym miasteczku jest znienawidzony policjant Levi, przyczyna jej nieszczęść. Levi bowiem sprawił, że chwilę przed ślubem niedoszły mąż powiedział Faith prawdę o sobie, o swojej homoseksualnej orientacji. No dobrze, kobieta bardzo to przeżyła, ale czy nie powinna być wdzięczna, że prawdę poznała przed ślubem. Czy wolała żyć w związku bez miłości, w ktorym będą się oboje dusić?

1 komentarz: