piątek, 9 grudnia 2016

"Nienasycony. Robert Lewandowski"- Paweł Wilkowicz

Autor: Paweł Wilkowicz
Tytuł: Nienasycony. Robert Lewandowski
Liczba stron: 320
Data wydania: 2 czerwca 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Źródło: egzemplarz recenzencki


Nigdy nie powiedziałabym, że kiedykolwiek wezmę do ręki biografię sportowca i że będę zadowolona z jej przeczytania, a nie znudzona treścią.
Kim jest Robert Lewandowski? Myślę, że nie muszę go przedstawiać. Kto choć w minimalnym stopniu interesuje się piłką nożną- słyszał o nim.
Dziwnie się czyta, ogarnia "wstyd", że choć jestem w jego w jego wieku to nie osiągnęłam choćby ułamka tego co on.
Fortuna, którą zdobył, życie zawodowe i osobiste, a przede wszystkim pasja. której się poświęca dla wielu to może być powodem do zazdrości.
Tymczasem z książki wyłania się obraz człowieka mądrego, dobrego, skupionego na osiągnięciu celu i odpowiedzialnego. Dowiadujemy się, że przeżył wiele. Swojej pracy poświęcił się cały: od najmłodszych lat pod grę w piłkę ustawiał wszelką aktywność życiową: na przykład na treningi jeździł z Legionowa do Warszawy. Zaliczył kilka klubów piłkarskich, każdy niósł dla niego naukę, pozwalał na większy wgląd w siebie, samopoznanie i nawiązanie nowych relacji, różnych kontaktów: zarówno zawodowych jak i prywatnych.
Czytelnik wraz z biografią sławnego piłkarza otrzymuje mnóstwo zdjęć. Są świetnie wykonane, wyraziste, a uchwycone na nich momenty chwilami zapierają dech i wzbudzają podziw: jak to się udało? Jakie szczęście trzeba mieć by trafić w chwilę idealną.
Uważam, że książkę warto przeczytać. Spodobała mi się, a musicie wiedzieć, że jestem osobą, która umiarkowanie interesuje się sportem (w telewizji oglądam tylko ważne piłkarskie wydarzenia typu Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy mecze naszej reprezentacji).
Podsumowując- polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz