środa, 20 kwietnia 2016

"Pol Pot. Pola śmierci"- Philip Short

Autor:  Philip Short
Tytuł: Pol Pot. Pola śmierci
Liczba stron: 600
Data wydania: 8 marca 2016 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Zawsze z fascynacją patrzę na książki związane z historią. Widać przez nie jak wiele pracy zostało poświęcone by w ogóle powstała. To nie takie łatwe, nie powieść. Tutaj oczekujemy prawdy, a czytelnik prędzej czy później dojdzie prawdy. Wszelkie nieścisłości po prostu stawiają w złym świetle autora.
"Pol Pot. Pola śmierci" to ogromna dawka historii przekazana w przystępnej formie. Uwielbiam czytać o krajach Dalekiego Wschodu, o zwyczajach ludzi i o historii tych państw. Wprawdzie przeczytanie recenzowanej dziś pozycji zajęło mi dużo czasu, jednak otrzymałam kawał wiedzy o historii Kambodży.
Skupiono się na latach 1950-1990, opowiedziano o rządach Pol Pota, mężczyzny o wielu nazwiskach. Rewolucja o której czytamy doprowadziła do śmierci wielu obywateli Kambodży, nazywanej wtedy Demokratyczną Kampuczą. Szacuje się, że śmierć poniosła około jedna czwarta ludności tego kraju. Przerażające dane...
Uważam, że książka jest bardzo rzetelnie przygotowana. Mnóstwo przypisów, wyjaśnień, dopowiedzeń. Zobaczymy też ciekawe fotografie, zaś na końcu znajdziemy obszerną bibliografię oraz indeks osób z krótką notką biograficzną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz