niedziela, 16 lipca 2017

"Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie"- Danuta Noszczyńska

Autor: Danuta Noszczyńska
Tytuł: Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie
Liczba stron: 320
Data wydania: 6 czerwca 2017 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


No nie! Nie rozumiem dlaczego o Danucie Noszczyńskiej i jej książkach mówi się tak mało. Zdecydowanie powinno się to zmienić,  jej pozycje zasługują na jak najwięcej uwagi. I choć mszę  się przyznać, że "Harpia" zaczęła mi się podobać dopiero pod koniec, to każda następna skradała moje serce już na początku. Z niecierpliwością wypatruję premier.
Dlatego, gdy tylko ujrzałam zapowiedź wydawniczą "Futer..." już wiedziałam, że nie przejdę obojętnie obok tej pozycji. Nie było opcji bym jej nie przeczytała.
Bardzo lekko czyta się tę powieść, jednak to nie oznacza, że temat jest banalny. Jest inaczej- porusza taki, o którym warto mówić, warto edukować społeczeństwo.
Nasza bohaterka to Sandra- młoda kobieta mieszkająca w małym miasteczku, wiodąca bardzo spokojne życie. Nie spodziewa się, że pewna wizyta zburzy ten spokój.
Gdybym teraz zapytała co zrobilibyście gdyby to do Was przyjechał dawno niewidziany, niekoniecznie lubiany krewny z prośbą o kilkudniowe przenocowanie jaka była by Wasza odpowiedź? Myślę, że podobna jak moja i Sandry- w końcu kilka dni można się przemęczyć.
Odwiedziny krewnych to nie zawsze miła rzecz, zwłaszcza gdy się bardzo przedłuża. Właśnie w takiej dziwnej sytuacji została postawiona Sandra i jej mąż. Zachowanie wujka Rogera i jego żony niestandardowe. Czy uda się wyjaśnić tajemnicę, która kryła się za ich wizytą? Kto jest tym "dobrym", a kto "złym"?
Lektura tej powieści to czysta przyjemność. Do ostatnich stron radość z czytania. Polecam!

1 komentarz:

  1. Zgadzam się! "Dopóki śmierć nas nie połączy" Noszczyńskiej była bardzo ciekawą lekturą, więc z przyjemnością sięgnę także po ten tytuł, bo trzeba mówić o takich autorkach!

    OdpowiedzUsuń