piątek, 14 lipca 2017

"Nic nie mów"- Naomi Ragen

Autor: Naomi Ragen
Tytuł: Nic nie mów
Liczba stron: 408
Data wydania: 16 maja 2017 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Urodzaj w "trudne" książki trwa. Kolejny raz przeczytałam coś ze ściśniętym sercem. Nie była to opowieść o II wojnie światowej (czego się spodziewałam bo akurat tym razem nie spojrzałam na opis na okładce), a równie porażająca, oparta na faktach historia.
O czym? Tematów jest kilka: o miłości, rodzinie, o wierze.
Narracja głównej bohaterki przeplata się z relacją innych osób, dokładniej mówiąc- śledczych zajmujących się sprawą pewnej kobiety.
W powieści owszem, znajdziemy historię miłosną, ale głównym tematem jest dojście do prawdy i wyjaśnienie co stało się dzieciom, które trafiły do szpitala z potwornymi obrażeniami.
Śledczą Binę Cedek czeka bardzo trudne zadanie. Matka dwojga dzieci musi się zmierzyć z ogromem krzywdy doznanej przez pewne rodzeństwo. Na myśl przychodzi mi pytanie: jakim zwyrodnialcem trzeba być by zadać tyle cierpienia. Jakim człowiekiem by swoje postępowanie wyjaśniać religią. I w końcu- co za matka pozwala krzywdzić swoje dziecko?
Myślę, że odpowiedź na niektóre pytania znajdziecie w książce.
Pamiętajcie o jednym: choć to trudne to nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Emocje to nie zawsze dobry doradca. Wiem, że to trudne gdy czyta się o ogromnej krzywdzie dzieci, ale proszę- spróbujcie. Choć nie łatwo to warto na chwilę powstrzymać się od osądów.

1 komentarz:

  1. Książka czeka już na półce, więc pewnie niebawem się za nią zabiorę.

    OdpowiedzUsuń