sobota, 7 listopada 2015

"500 zdań polskich"- Jerzy Bralczyk

Autor: Jerzy Bralczyk
Tytuł: 500 zdań polskich
Liczba stron: 512
Data wydania: maj 2015 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Źródło: egzemplarz recenzencki


Jak już nie raz słyszeliście- w maju miałam okazję być na Warszawskich Targach Książki. Była to idealna okazja by udać się na spotkanie z Jerzym Bralczykiem. Udało się! Mam nawet zdjęcie! Po tym doświadczeniu z największą przyjemnością (dzięki uprzejmości wydawnictw Agora) na moim blogu pojawia się recenzja jego najnowszej książki. Podczas lektury miałam trochę przebojów i choć egzemplarz recenzencki otrzymałam pod koniec lipca to dopiero dziś mogę się z Wami nią podzielić.
"500 zdań polskich" to książka dla pasjonatów. Dla tych, którzy kochają język polski. Innych przerazi liczba stron i język- który nie jest plastyczny (no a jak ma być, skoro to nie beletrystyka).
Spotkałam się z opinią, że jest taki egzemplarz, którego nie da się przeczytać na jeden raz, a sięgnąć  do niego, przekartkować go można wtedy, gdy czegoś potrzebujemy. Odrobinę prawdy w tym jest.
"500 zdań polskich", jak sam tytuł mówi- to zbiór zdań popularnych w naszym kraju. Są one z różnych okresów: od tych najstarszych, najdawniej utrwalonych (słynne zdanie zapisane w Kronice Gala Anonima) po przysłowia z XVII- XVIII w (popularne do dziś). Są też najnowsze, kultowe z reklam i filmów (któż raz czy dwa nie powiedział "a świstak siedzi i zawija w sreberka"?).
Polecam!

Na zdjęciu: Knigoholiczka i Jerzy Bralczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz