niedziela, 29 listopada 2015

"Bużka"- Sophie Hannah

Autor: Sophie Hannah
Tytuł: Bużka
Liczba stron: 388
Data wydania: czerwiec 2015
Forma: ebook
Wydawnictwo: Wydawnictwo literackie
Źródło: egzemplarz recenzencki (virtualo.pl)


Po pierwszym, nieudanym dla mnie, spotkaniu z literaturą Sophie Hannah postanowiłam sprawdzić czy kolejne jej dzieło zmieni moje nastawienie i polubię książki tej autorki. Zawsze staram się nie sugerować pierwszym wrażeniem (chyba, że jest wyjątkowo kiepskie) i dać drugą szansę danemu autorowi.
Niestety, dziś już wiem, że nie jest to literatura dla mnie. Nie mogę się przekonać, nie wiem dlaczego. Nie mam zarzutów co do formy, po prostu nie ciekawią mnie historie opisane w tych powieściach. Tu był duży potencjał, ciekawy temat, a wyszło jak wyszło.
Alice jest młodą mamą. Pewnego dnia po powrocie stwierdza, że ktoś korzystając z jej nieobecności i snu  Davida czyli ojca i męża podmienił dziecko. Nikt nie wierzy w to co się stało, uważają, że Alice postradała zmysły. Jednak zostaje wszczęte śledztwo. Jego wynik będzie zaskakujący! Przy okazji poszukiwań dziecka powraca sprawa z przeszłości dotycząca śmierci byłej żony Davida.
Może, gdyby nie wątek, w którym dowiadujemy się z pierwszej ręki, od policjanta zaangażowanego w sprawę, co ustalili i dlaczego nie wierzą matce, która straciła swoje dziecko, kobiecie, która cierpi.
Kiedyś, dawno temu oglądałam film, w którym porwano małego chłopca wprost z łóżeczka. Nikt nic nie widział, nie słyszał. Matka nie potrafiła pogodzić się ze stratą mimo upływu czasu. To dopiero był wzruszająca i emocjonująca opowieść. Zdradzę tylko, że dziecko się odnalazło. Nie pamiętam wielu szczegółów, tylko imię, chyba Jessie? Może ktoś pamięta tytuł i pomoże?

1 komentarz:

  1. Pamiętam ten film, też go oglądałam, ale mimo przeszukania przed chwilą czeluści internetowych, nie mogę sobie przypomnieć tytułu...
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń