piątek, 3 czerwca 2016

"Nadzieje i marzenia"- Magdalena Kordel

Autor: Magdalena Kordel
Tytuł: Nadzieje i marzenia
Liczba stron:  436
Data wydania: czerwiec 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak
Źródło: egzemplarz recenzencki


Kolejna z trudnych do recenzji książek. Dlaczego? Recenzja kolejnych tomów serii to niełatwe zadanie- wydaje się, że wszystko zostało już powiedziane i niewiele już da się napisać. Tak oczywiście nie jest i za chwilę przekonacie się, co myślę o "Nadziejach i marzeniach".
To chyba jedna, z niewielu serii, których nie czytałam po kolei. To znaczy może na początku przejmowałam się kolejnością, ale później.... poszzzzzło! Najpierw przypadkiem w bibliotece trafiłam na " Wymarzony czas", później udało mi się otrzymać do recenzji "Wymarzony dom". "Tajemnica bzów" dalej czeka na półce na przeczytanie, a ja dziś dzielę się swoimi wrażeniami z lektury książki "Nadzieje i marzenia". No cóż. Bywa i tak.
Jak każda inna powieść Magdaleny Kordel, tak i ta trafiła do mojego serca. Przyjemnie było powrócić do Malowniczego i towarzyszyć jego mieszkańcom w codziennych troskach i radościach. Tu też ich nie brakowało. W życiu Madeleine następują zmiany: kobieta musi sobie wiele przemyśleć. Podróż śladem przodków daje ku temu idealne warunki. Nawiasem mówiąc, ta podróż oraz historia Sabiny i Adama to dwa wątki, które naprawdę mnie wciągnęły.
Magdalena Kordel trafnie opisuje zachowanie ludzi mieszkających w małych miasteczkach. Oczywiście nie należy generalizować, ale dla wielu z nich plotka to stały element dnia codziennego. W tej książce zostało to ciekawie pokazane: otóż każdy mieszkaniec pojawia się w księgarni prowadzonej przez Madeleine by dowiedzieć się conieco o paryskim spadku.
Bardzo rozbawiła mnie opowieść o dwóch amantach rodem z Malowniczego: Kraśniaku i Mieciu. Jak widać- czytając powieść trzeba przygotować się na różne możliwości. Czasem będziemy śmiać się w głos, za chwilę- wzruszenie czy złość na jednego z bohaterów, który popełnił ogromny błąd.
Piękny tytuł, a książka pokazuje, że warto rozmawiać oraz... że trudno wybaczać. Czy wreszcie do życia Madeleine zapuka szczęście?

Na stronie znak.com.pl wszystkie książki Magdaleny Kordel z serii Malownicze 33% taniej oraz 60% taniej "Uroczysko". Najnowsza powieść w sprzedaży już od 23 maja.

1 komentarz:

  1. Jestem ogromnie ciekawa tej książki. Póki co z tej serii czytałam tylko "Wymarzony dom', ale jak najszybciej chcę się zabrać za "Tajemnicę bzów", która czeka na półce. Planuję też przeczytać dwa pozostałe. :)

    OdpowiedzUsuń