wtorek, 21 czerwca 2016

"Złodziejka marzeń", "To się da!"- Anna Sakowicz

Autor: Anna Sakowicz
Tytuł: Złodziejka marzeń
Liczba stron: 
Data wydania: 2 lutego 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szara Godzina
Źródło: egzemplarz recenzencki (loteria blogerów na Warszawskich Targach Książki)


Autor: Anna Sakowicz
Tytuł: To się da!
Liczba stron: 
Data wydania: 2 lutego 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szara Godzina
Źródło: egzemplarz recenzencki (loteria blogerów na Warszawskich Targach Książki)

Nadszedł ten moment, gdy mogę przedstawić Wam recenzję dwóch ostatnich książek, które trafiły do mnie za sprawą loterii blogerów. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego akurat na te pozycje było niewielu chętnych- choć dla mnie to dobrze, bo dzięki temu mogłam zatopić się w lekturze naprawdę świetnych książek.
Anna Sakowicz- pisarka i blogerka, opowiedziała ciekawą historię. Takie właśnie lubię- sielskie, ciepłe opowieści. Polskie pisarki spisują się nieźle- ostatnio zauważyłam, że czytam bardzo dużo pozycji naszych rodzimych autorów. Dawniej wolałam literaturę zagraniczną, dziś- owszem, tez po nią sięgam, ale częściej wybieram te pisane przez krajowych pisarzy.
Joanna wiele lat temu przeżyła zawód miłosny. Na tyle poważny, że przez długi czas nie miała ochoty spotykać się z mężczyznami.
Nasza bohaterka jest nauczycielką. Postanawia wziąć urlop dla poratowania zdrowia. Wydawać by się mogło, że wreszcie odpocznie, ale jak się okazuje- nic z tego! Zamiast odpoczywać musi zająć się chorą ciocią.
Chcecie dowiedzieć się, co było dalej? Zapraszam do lektury! Niektórych rzeczy można się domyślać, ale wierzę, że spotka Was również zaskoczenie. W pewnym momencie postanowiłam zaufać intuicji żądna niespodzianek i historii miłosnych. Czy uda mi się dostać właśnie to, o czym myślałam?
Jak już na początku wspomniałam- książki idealnie trafiły w mój gust czytelniczy. Czekam na kolejne pozycje napisane przez Annę Sakowicz.
To nie są tylko płytkie powieścidła (mogę się założyć, że przez chwilę taka myśl pojawiła się w Waszej głowie). To wbrew pozorom bardzo potrzebna powieść poruszająca bardzo ważne problemy społeczne jak hospicja, przeszczep szpiku, poszukiwanie dawcy. Jeśli dzięki nim jedna osoba zdecyduje się oddać szpik, "cząstkę siebie" komuś innemu, kto tego potrzebuje- to już będzie sukces. Dzięki tym powieściom możemy dowiedzieć się trochę o tym jak działa hospicjum i czy da się pogodzić ze śmiercią. Dla nas, dla osób, które nie spotkały się z taką sytuacją jest to niepojęte, ale nie pierwszy raz słyszę, że osoby dotknięte chorobą mają wielką pogodę ducha i walki. Co więcej- zarażają nią osoby, które są w ich otoczeniu. Joanna- chcąc pomóc organizuje festyn, wydaje książki z bajkami i prowadzi akcję promocyjną związaną z uświadamianiem szerokiego grona osób na temat oddawania szpiku.
Serdecznie polecam książki, są naprawdę warte przeczytania!

1 komentarz: