poniedziałek, 20 czerwca 2016

"Zacznij od nowa"- Susan Sussman

Autor: Susan Sussman
Tytuł: Zacznij od nowa
Liczba stron: 424
Data wydania: 19 maja 2016 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki

"Zacznij od nowa" to pozycja, która wzbudza naprawdę różne emocje. Pomaga zmierzyć się z różnymi życiowymi problemami.
Nasza bohaterka, Barbara straciła jedną z najbliższych osób. Zmarła jej najlepsza przyjaciółka. Kobieta postanawia zmienić swoje życie- rzuca palenie. Każdy z nas wie, z czym się to wiąże- Barbara po zerwaniu z nałogiem zaczęła przybierać na wadze. Początkowo nieznacznie, niezauważalnie, potem jednak sama zaczęła dostrzegać problem.
Jednak myli się ten, kto myśli, że reszta powieści podporządkowana jest zmaganiom Barbary z dietą i zrzuceniem kilogramów. Susan Sussman wspomina również o świecie polityki, pracy w gazecie czy po prostu domowym kłopotom.
Początkowo Barbara była kobietą podporządkowaną mężowi, niepracującą, nieśmiałą. Przyjemnie obserwować zmianę zachodzącą w niej na przestrzeni kolejnych miesięcy. Staje się stanowcza, zyskuje umiejętność postawienia na swoim, posiadania własnego zdania i walki o swoje. Potwierdza się, że największą siłę do działania daje rodzina.
Wcześniej wspomniałam, że bohaterka jest na diecie. To prawda. Czytelnik jest świadkiem jak Barbara wypróbowuje wiele diet, sposobów odżywiania. Są tam takie, które warto wypróbować, ale też takie, których chwytają się osoby mocno zdesperowane.
To dosyć ciekawa pozycja, myślę, że warto po nią sięgnąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz