wtorek, 6 września 2016

"Cristiano Ronaldo. Cudowny dzieciak"- Luis Miguel Pereira

Autor: Luis Miguel Pereira
Tytuł: Cristiano Ronaldo. Cudowny dzieciak
Liczba stron:  72
Data wydania: 18 maja 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


Jak zapewne wiecie- w tym roku miały miejsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Było to dla nas wyjątkowe wydarzenie: udział w nich wzięła też polska drużyna. Wiele osób, dla których wspomniana wyżej dyscyplina mogła nie istnieć gromadziła się w gronie rodziny czy znajomych by wspólnie obejrzeć mecz i okazać wiarę w osiągnięcia i wsparcie naszej drużynie narodowej. Dotarliśmy do ćwierćfinałów!
Niespełna dwa tygodnie przed tym wydarzeniem do księgarń trafiła książka Luisa Miguela Pereiry o jednym z "bohaterów" mundialu. Cristiano Ronaldo zna każdy kto choć w niewielkim stopniu interesuje się piłką nożną. Wiele mówi się o jego grze aktorskiej podczas meczy. Zyskał sobie przezwisko "Kryśka".
Mimo, że nie za bardzo interesuję się sportem postanowiłam dać szansę tej książce, dowiedzieć się co nieco o Portugalczyku, którego zna cały świat.
Jest to pozycja przeznaczona głównie dla chłopców w wieku 7-15 lat. Znajdziemy w niej biografię piłkarza, jego przydomki, analizę goli, wywiady.
Jest pięknie wydana, kolory są wyraziste, a ilustracje przyciągają wzrok.
Jedynym mankamentem jest cena, może nie wydaje się zbyt wysoka (19.90 zł). jednak dla mnie jest uboga w strony. Dla chłopców może być idealna- wielu nastolatków nie lubi zbyt grubych pozycji, a radość czytania i chęć na taki sposób spędzania czasu może przyjść z czasem.
Oprócz wspomnianych wyżej wywiadów i ciekawostek młody fan otrzymuje kilkanaście naklejek (coś mi się zdaje, że może to być dla nich największa gratka).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza