piątek, 16 września 2016

"Powietrze, którym oddycha'- Brittany C. Cherry

Autor: Brittany C. Cherry
Tytuł: Powietrze, którym oddycha
Liczba stron:  400
Data wydania: 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


Dawniej, nie wiedzieć czemu byłam negatywnie nastawiona do powieści Brittany C. Cherry. Taki stan utrzymywał się do momentu gdy przeczytałam "Art&Soul". Poprzednia książka bardzo mi się podobała, a ja obiecałam sobie, że nie będę się uprzedzać z góry do żadnego autora (czasami tak niestety bywa), a w miarę możliwości będę sięgać po kolejne premiery, pozycje napisane przez tę autorkę. Na szczęście nie trzeba długo czekać- w ciągu roku ukazuje się jedna- dwie powieści.
"Powietrze, którym oddycha" to pierwszy tom nowej serii, obietnica niezapomnianych wrażeń. Bohaterowie to Elizabeth i Tristan- ludzie pokaleczeni przez los. Nie boję się tak napisać- przeżyli naprawdę wiele.
Żona Tristana wraz z ich synem zginęli w wypadku samochodowym, tak samo jak mąż Lizzie. Te traumatyczne wydarzenie łączą naszych bohaterów- wiedzą, że słowa "żyj dalej" to nie banalny frazes powtarzany przez każdego lecz trudna rzecz i nie lada wysiłek.
Warto przeczytać tę książkę. Polecam ją ponieważ jest idealną pozycją biblioterapeutyczną. Myślę, że z powodzeniem można polecić ją, "podrzucić"osobom, które przeżyły śmierć małżonka lub kogoś bliskiego. Pokazuje, że mimo iż wydaje się, że nastąpił nasz prywatny koniec świata to daje nadzieję, że w miarę upływu czasu może pojawić się słońce.
Nie podobała się i jest dla mnie niezrozumiałe to, że Tristan i Elizabeth w początkowej fazie znajomości w czasie uniesień łóżkowych udają, że partner jest kimś innym (dokładniej mówiąc: ich zmarłym małżonkiem).... Czy dla Was nie jest to dziwne?
Jest jeszcze coś. Ta książka to zaskoczenie dla mnie: kompletnie nie spodziewałam się takiego zakończenia, jakie nastąpiło, mimo, że niektóre wydarzenia, które miały miejsce można było przewidzieć.

1 komentarz:

  1. Mnie ona już dawno zachęciła i na pewno ją przeczytam. :)

    OdpowiedzUsuń