piątek, 16 września 2016

"Razem będzie lepiej"- Jojo Moyes

Autor: Jojo Moyes
Tytuł: Razem będzie lepiej
Liczba stron: 464
Data wydania: 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


Jojo Moyes serce wielu czytelników kupiła swoimi powieściami: "Zanim się pojawiłeś" i "Kiedy odszedłeś". Mi również podobały się te książki, dlatego postanowiłam sprawdzić czy "Razem będzie lepiej trafi w mój gust. Powiem jedno: jest zupełnie inaczej. W przypadku recenzowanej dziś przeze mnie książki pani Moyes postawiła na mniej wzruszeń (choć nie brakowało ich), pojawił się za to humor.
Główną bohaterką jest Jess, mama dwójki dzieci, która ma problemy finansowe. Nie boi się pracy, przeciwnie, pracuje w dwóch miejscach, a mimo to nadal brakuje jej na życie. Serce ją boli gdy ciągle musi czegoś odmawiać odmawiać dzieciom. Jej potrzeby są mniej ważne. Dlatego gdy pojawia się możliwość by jej córka uczyła się w szkole rozwijającej zdolności matematyczne Jess postanawia spełnić marzenie Tanzie. By uzyskać stypendium muszą w krótkim czasie przemierzyć kraj i dotrze c na egzamin do Szkocji.
W podróży pomaga jej Ed, który również trochę już przeżył. Ma problemy w firmie ponieważ zdradził coś, o czym nikt postronny nie powinien się dowiedzieć.
"Razem będzie lepiej" to wspaniała książka. Wywołuje w czytelniku wiele emocji: wzrusza, bawi. Opowiada o miłości, nie tylko tej między kobietą a mężczyzną, ale również matczynej, nie wiem czy nie ważniejszej. Pokazuje, że rodzic dla dziecka jest w stanie zrobić wiele i że nie jest to niczym dziwnym.
Podsumowując: powieść jest warta przeczytania.

1 komentarz:

  1. Będąc po książce "Zanim się pojawiłeś" myślałam, że ta książka będzie podobna. Myliłam się, jednak nie zawiodłam. Podobała mi się ona. Dobrze było odbywać tę podróż razem z bohaterami. :)

    OdpowiedzUsuń