piątek, 9 września 2016

"Kolorowa kuchnia", "Kuchnia polska"- książki kucharskie

Tytuł: Kolorowa kuchnia
Liczba stron: 192
Data wydania: 2 marca 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Źródło: egzemplarz recenzencki

Tytuł: Kuchnia polska
Liczba stron: 288
Data wydania: 3 marca 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Źródło: egzemplarz recenzencki


Nie po raz pierwszy wyrażam zachwyt pozycjami wydawanymi przez Wydawnictwo Olesiejuk. Cóż- to bardzo wysoki poziom. Jakość książek jest świetna, a cena bardzo przystępna.
"Kolorowa kuchnia" została podzielona na kilka rozdziałów. Każdy z nich reprezentuje inną barwę. Jest kolor czerwony, pomarańczowy, żółty, fioletowy, zielony i biały.
Każdy z nich poprzedza krótki wstęp.
Przepisy są zróżnicowane: od prostych po skomplikowanych, a przy każdym pokazany jest stopień trudności. Dla mnie przy wyborze dania ważne jest by produkty były łatwo dostępne. W "Kolorowej kuchni" jest wiele takich dań, które na pewno zagoszczą na na moim stole. Potrawy, które każdy z nas zna ukazane są w nowy sposób, dodane coś, co sprawi, że na nowo się nimi zainteresujemy.
To zbiór pomysłów nie tylko na zupy czy obiady, ale też na przystawki i desery.
Kolorowe ilustracje na pewno przyciągną wzrok, zainteresują.
Godna polecenia jest też inna pozycja tego wydawnictwa: "Kuchnia polska". W wielu domach książka ta była pomocą w chwilach gdy brakowało pomysłów na posiłek.
Znajdziemy tam bardzo ciekawe propozycje na obiady czy desery. Jak mówi tytuł- duży nacisk położono by były to specjały naszej rodzinnej kuchni. z kuchni polskiej.
Jest tylko jeden minus, wielka wada. Książka kucharska nie jest praktyczna gdy napisana jest maleńką czcionką. W takim przypadku trzeba poświęcić więcej czasu i siły by coś przygotować. Powinien być taki druk, by podczas gotowania kontrolnie rzucić okiem, a nie usilnie się w nią wpatrywać by cokolwiek przeczytać.
Mimo to obie pozycje serdecznie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz