niedziela, 4 września 2016

"Strażniczka książek"- Mechthild Gläser

Autor: Mechthild Gläser
Tytuł: Strażniczka książek
Liczba stron: 392
Data wydania: 9 czerwca 2016 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Moi dobrzy znajomi, którzy śledzą bloga od dłuższego czasu wiedzą, że próżno na nim szukać wpisów dotyczących książek z elementami fantastyki. Nie trafiają po prostu w mój gust, wolę po prostu obyczajówki.
Ze zdziwieniem zaobserwowałam fakt, że od "Strażniczki książek" nie mogłam się oderwać. jak to? Przecież ja tego nie lubię... Tymczasem cierpiałam gdy musiałam powrócić do świata realnego, opuścić nowych przyjaciół.
Główną bohaterką jest Amy. Nastolatka wraz z mamą przyjeżdża w odwiedziny do babci. Każda z nich ma problemy życiowe. Liczą na to, że odskocznia od życia codziennego pozwoli im na jakiś czas zapomnieć o smutkach.
Amy nie spodziewa się, co czeka ją podczas tego wyjazdu i jak wielkie tajemnice przyjdzie jej odkryć.
Niedługo po przyjeździe dowiaduje się, że jest "Strażniczką książek"- może przenosić się do świata powieści stać się biernym obserwatorem wydarzeń. Jak się często dzieje-nic nie wydarza się bez przyczyny. Okazuje się, że wraz z nowym przyjacielem będzie miała zadanie: odszukać książkowego złodzieja pomysłów. Czy im się uda?
"Strażniczka książek" to naprawdę niesamowita powieść. Ma swój niepowtarzalny klimat i wszystko to, co cenię. Dużo miejsca poświęcono miłości do książek. Przy jej lekturze wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach.
Czego więcej brakuje do szczęścia, jeśli jest książka przy której można odpocząć, odprężyć się i zapomnieć o całym dniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz