poniedziałek, 2 stycznia 2017

1. "Biuro przesyłek niedoręczonych"- Natasza Socha

Autor: Natasza Socha
Tytuł: Biuro przesyłek niedoręczonych
Liczba stron: 304
Data wydania: 9 listopada 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Pascal
Źródło: egzemplarz recenzencki


Wprawdzie po książce spodziewałam się czegoś innego (nie pytajcie czego, nie potrafię powiedzieć) to i tak w moim małym prywatnym rankingu dostanie ona najwyższą notę. Po prostu wiem, że co by się nie działo to książki Nataszy Sochy nie sprawią mi zawodu.
To jedna z tych powieści, dla których musi być odpowiedni klimat. Nie jestem pewna czy zdecydowałabym się ją przeczytać w innym czasie niż ten świąteczny. Na pewno nie miałaby dla mnie takiego uroku. Także- czytając ją w listopadzie/ grudniu gratis otrzymujemy magię. Magię świąt.
To opowieść idealna w każdym calu. Pierwsze co przykuwa wzrok to świąteczna piękna szata graficzna, po prostu zimowe ubranko. Druga rzecz- czytelnik otrzymuje ciekawą historię.
Główna bohaterka postanowiła zmienić swoje życie Wyjechała ze swojego miasta, zaczęła pracę w Biurze Przesyłek Niedostarczonych. To tam trafiają listy i paczki, które z jakiegoś powodu nie zostały niedoręczone adresatom.
W głowie rysuje się sytuacja, że takie biuro to miejsce magiczne, gdzie dzielne panie wcielają się w detektywów i doręczają paczki lub wyjaśniają historie z nimi związane. Niestety- prawda jest inna. Pracownice Biura nie mogą zaglądać do przesyłek. Dlatego możemy czuć się wyjątkowo, cieszyć się, że poznaliśmy chociaż dwie historie.
Z książki możemy dowiedzieć się wiele o miłości i wierze. Jedna z bohaterek mimo upływu czasu nadal wierzy, że uda się jej spotkać swoją dawną miłość. Przez ponad 30 lat Wigilia to dla niej dzień nadziei i rozczarowania.
Wszystkim polecam tę książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz