środa, 25 stycznia 2017

"Mężczyzna w białych butach"- Waldemar Ciszak, Michał Larek

Autor: Waldemar Ciszak, Michał Larek
Tytuł: Mężczyzna w białych butach
Liczba stron:  328
Data wydania: 3 sierpnia 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czwarta Strona
Źródło: egzemplarz recenzencki


Powiedzmy sobie jedno. To nie jest powieść dla osób o słabych nerwach. Zacznijmy od tego, że nie jest to żadna powieść, a opowieść o przestępstwie, które naprawdę miało miejsce. Na początku lat dziewięćdziesiątych Polską wstrząsnęła wiadomość o pewnym zabójcy. Molestował on i zabijał chłopców w wieku szkolnym (czasem ofierze udało się przeżyć). Miał swój sposób działania: podawał się za pracownika radiofonii i telewizji i po wcześniejszym przepytaniu dzieci na temat obecności rodziców w domu wywoływał współczucie wizją swojego zwolnienia z pracy. Zwabiał je do ich własnego domu i krzywdził.
Dziś, po ćwierćwieczu, przypomina się tę sprawę, dowiadujemy się jak wyglądało śledztwo, dlaczego wydarzyło się to, o czym wcześniej wspomniałam, jakie były pobudki zabójcy, dlaczego krzywdził i czy poniósł karę i odsiedział w więzieniu swoje winy.
Z ciekawością czytałam o pracy policji. Widzę, że śledztwo zostało poprowadzone profesjonalnie jak na warunki i to, czym w latach 90-tych dysponowali policjanci.
Cała relacja została przygotowana rzetelnie. Są wycinki z gazet na potwierdzenie, że naprawdę był taki zabójca, że nie jest to fikcja dziennikarska, literacka. Autorzy wykonali dobrą robotę.
Prosta, nieskomplikowana okładka przyciąga wzrok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz