wtorek, 17 stycznia 2017

"Mój największy błąd"- Paula Daly

Autor: Paula Daly
Tytuł: Mój największy błąd
Liczba stron: 480
Data wydania: 7 lipca 2016 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Pierwszą książkę napisaną przez Paulę Daly przeczytałam dość dawno temu. To były początki moich współprac recenzenckich, 2013 rok. Mimo, że obraz  książki zaciera się powoli (przy takiej ilośći książek, jaką czytam to nie jest dziwne) to nadal w mojej głowie pozostają dobre wspomnienia z lektury. Między innymi właśnie z tego powodu sięgnęłam po "Mój największy błąd".
Wrażenia? Skrajne. Momentami bardzo mi się podobało, innym razem- mocno nudziło. Tych gorszych momentów było więcej- akcja płynęła leniwie i powoli.
Paula Daly porusza problem samotnego rodzicielstwa. Przykro czytać, że jedna z osób tak wanych dla dziecka odmawia łożenia na nie, finansowego uczestnictwa, sprawiając, że jego standard życia mocno się obniża.
Roz musi znaleźć w sobie siłę by opiekować się synem, wiązać koniec z końcem, spłacać długi i pracować jako rehabilitant. Podejmuje decyzję, która odciśnie piętno na jej życiu.
Książka pokazuje, że matki to tak naprawdę superbohaterki, ich miłość do dzieci jest tak wielka, że potrafią przenosić góry, To fenomen.
Wszystkie wątki mi się podobały, lecz akcja mogła by być bardziej płynna, szybsza, mogłoby się trochę więcej dziać.

2 komentarze:

  1. Szkoda, że książka ma sporo nudnych momentów. Czeka na czytniku - mam nadzieję, że wywrze na mnie dość pozytywne wrażenie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam kiedyś ochotę na tę ksiązkę. Teraz jednak nie wiem czy po nią sięgnę, może kiedyś kiedyś.

    OdpowiedzUsuń