piątek, 6 stycznia 2017

6. "Egzekucja w dobrej wierze"- Aleksandra Marinina

Autor: Aleksandra Marinina
Tytuł: Egzekucja w dobrej wierze
Liczba stron: 567
Data wydania: 18 maja 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czwarta Strona
Źródło: egzemplarz recenzencki


Czasami niedopatrzenie, a czasem zwykła ciekawość sprawia, że sięgamy po książkę, która jest kolejną, a nie pierwszą częścią danego cyklu. To właśnie wydarzyło się u mnie. Trochę nieuwagi, szybkie rzucenie okiem na opis i są efekty. Zapraszam Was do przeczytania recenzji tej powieści. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Czwarta Strona (wcześniej owe książki wydawane były przz W.A.B).
Aleksandra Marinina nazywana jest carycą rosyjskiego kryminału. To ciekawy gatunek literacki, jeszcze chyba nie miałam okazji przeczytać niczego o podobnej tematyce. jak wyszło? Czy sięgnę po kolejny tom?
Odpowiem na to pytanie: nie wiem sama. Nie było może nudno, ani nieciekawie, ale jednak to "nie moja bajka".
Na duży plus zasługuje prowadzenie akcji. Wszystko dzieje się szybko, jest dużo wątków i postaci. Momentmi nieco trudno się połapać.
Kolejna rzecz o której warto wspomnieć to niepowtarzalny rosyjski klimat. Na pewno wiecie jak specyficznym narodem są nasi wschodni sąsiedzi, co się u nich dzieje.
Jesteśmy świadkami śledztw major Kamieńskiej w sprawie zabójstw ekologów. Czy uda się jej odnaleźć sprawców tego czynu?
Zapraszam do przeczytania powieści. Na pewno nie będziecie się nudzić.  Kto wie, może akurat zaciekawieni sięgniecie po inne książki tej autorki?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz