poniedziałek, 2 stycznia 2017

2. "Dopóki śmierć nas nie połączy"- Danuta Noszczyńska

Autor: Danuta Noszczyńska
Tytuł: Dopóki śmierć nas nie połączy
Liczba stron:  344
Data wydania: 2 sierpnia 2016 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Tytuł wskazuje, że główną tematyką książki może być miłość. Ja jednak znając powieści Danuty Noszczyńskiej nie byłam o tym przekonana, wiedziałam, że na czytelników czeka niespodzianka. Jak się okazało- moja intuicja zadziałała bezbłędnie.
Do naszych rąk trafiła niezwykle interesująca powieść, mieszanka iście wybuchowa: tematyki obyczajowej z wątkiem dotyczącym zjawisk nadprzyrodzonych i o miłości oczywiście.
Ostatnimi czasy nie mogłam się skupić na tym co czytam, nic mnie nie zachwycało. Jednak sytuacja się zmieniła- jestem książką zachwycona i z czystym sercem, bez wyrzutów sumienia mogę Wam ją polecić.
To piękna opowieść o przyjaźni dwóch kobiet, które dzieli bardzo dużo, a przede wszystkim wiek. Mimo różnicy lat wytworzyła się między nimi nić porozumienia. Małgosia jest osobą dość kontrowersyjną, jej styl życia oraz to, ze lubi przeklinać może się niektórym nie podobać. W miarę czytania dowiadujemy się więcej o jej przeżyciach, przekonujmy się też, że to osoba dobra tylko mocno doświadczona przez życie.
Zakończenie przybija. Smutno, że na świecie są ludzie, którzy tak robią, które dzieci mają za nic, a wymagają od nich bezwzględnego posłuszeństwa, traktują jak własność (dosłownie).
Z niecierpliwością czekam na moment gdy będę mogła przeczytać ostatnią książkę tej autorki. "Zła miłość" ukazała się jakiś czas temu nakładem wydawnictwa Burda Książki.
Jestem pewna, że mi się spodoba. Danutę Noszczyńską zaliczam do moich ulubionych pisarek, takich na których nigdy się nie zawiodłam. Cieszę się, że miałam okazję rozmowy z nią na Krakowskich Targach Książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz