środa, 25 stycznia 2017

"Spełnione marzenia"- Krystyna Mirek [t.3]

Autor: Krystyna Mirek
Tytuł: Spełnione marzenia 
Liczba stron: 350
Data wydania: 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


"To już jest koniec..."- słowa tej piosenki brzmią mi w uszach. Oto przyszedł czas, kiedy do moich rąk trafił ostatni tom sagi "Jabłoniowy sad". Spieszę z zapewnieniem- tak samo dobry jak poprzednie. Z tej sagi bije ciepło. Towarzyszymy rodzinie Zagórskich w ich codziennym życiu. Czytamy o ich troskach i radościach.
W poprzednich tomach wiele się wyjaśniło, jednak trochę spraw, problemów nie doprowadzono do końca. Te właśnie niejasności były tematem "Spełnionych marzeń".
Tym razem dużo miejsca poświęcono Gabrieli i jej problemom z zostaniem mamą oraz Julii i jej kłopotom finansowym i miłosnym.
To nie tak, że pomija się resztę rodziny Zagórskich. Przeciwnie, rozwiązanie znajdzie każdy problem. Dowiemy się czy w życiu Maryli zapanuje szczęście i spokój i czy przeniesienie księgarni Jana do centrum handlowego to dobry pomysł.
Wiecie? Ta saga jest po prostu niesamowita. Wprawdzie ze wszystkich książek Krystyny Mirek bije ciepło, ale z tej, serii, której ostatni tom dziś recenzuję- szczególnie. To przykład rodziny niemal idealnej- gdzie każdy darzy się szacunkiem i może liczyć na wsparcie (jak wszędzie bywa, że pojawiają się problemy, że coś zawodzi w kontaktach).
Ogromnie podoba mi się wątek klimatycznej księgarni Jana. Żałuję, że w moim mieście nie ma podobnego miejsca.
Serdecznie polecam! Ogromnie mi żal i łezka się w oku kręci, że to już koniec, że nie powrócimy do "Jabłoniowej sagi" i Zagórskich.
Na końcu pragnę podziękować autorce za te kilka słów o blogerach. Cieszę się, że nie dla wszystkich, bloger to człowiek czyhający tylko by wzbogacić się na otrzymywaniu książek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz