czwartek, 9 lutego 2017

"Ucieczka"- Aleksandra Kowalska

Autor: Aleksandra Kowalska
Tytuł: Ucieczka
Liczba stron: 248
Data wydania: 19 stycznia 2017 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Cienka, niepozorna książeczka, a kryje w sobie bagaż emocji. Nie spodziewałam się tego po niej. Myślałam, że znów będzie o miłości, o rozczarowaniach między kochankami. Tymczasem prawda jest zupełnie inna.
Paulina to kobieta po sześćdziesiątce, która niedawno pokonała chorobę, raka. Powinna się cieszyć, korzystać z życia, tymczasem ona czekając na wyjście męża do pracy planuje samobójstwo. Co ją popycha do tego? Czy uda się jej zrealizować ten straszny plan?
Książka to relacja dwóch osób. Jedna to oczywiście Paulina, która pisze o swoich uczuciach i o tym co robi oraz dlaczego. Druga osoba to jej syn. Mężczyzna mieszka w Kanadzie, tam ma swoją pracę i rodzinę. Gdy tajemniczy informator mówi mu o planach matki ten bez chwili wahania rzuca wszystko i nie zważając na koszty oraz protesty żony leci do Polski powstrzymać matkę przed ostatecznością. Czy zdąży? Czy mu się uda?
Książka nie jest zwykłą opowieścią. Daje pogląd na jedną sprawę z różnych punktów widzenia. Pokazuje, że  coś co dla jednej osoby może być błahe, dla innej niekoniecznie. Dużo mówi się o miłości i o jej roli w życiu. Jaki wpływ na człowieka może mieć rezygnacja z uczucia?
Bardzo mi się podobało. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów, byłam ciekawa jak rozwiążą się ich problemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz