poniedziałek, 8 maja 2017

"Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika"- Lucyna Olejniczak

Autor: Lucyna Olejniczak
Tytuł: Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika
Liczba stron: 480
Data wydania: 26 kwietnia 2017 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Żal czuję na myśl, że to już koniec, że musimy pożegnać już mieszkańców domu przy ulicy Grodzkiej. To było moje pierwsze spotkanie z Lucyną Olejniczak, od razu niesamowicie udane.
Krakowska saga bardzo mi się podobała, nie mam nic złego do powiedzenia na jej temat. Poczynając od losów Hanki jesteśmy świadkami wydarzeń dziejących się w domu przy wyżej wspomnianej ulicy. Tych dobrych i smutnych.
Byłam ciekawa jak potoczy się życie bohaterki poprzedniego tomu, Matyldy.
Muszę przyznać, że pozostał we mnie pewien niedosyt. Szkoda, ze nie wszystko zostało wyjaśnione. A może, wbrew zapewnieniom, pozostaje furtka na kontynuację (wiem, wiem, mała szansa)? Przez chwilę zastanawiałam się jakby to było gdyby poprowadzono akcję do lat nam współczesnych. Co mogłoby spotkać bohaterów?
Matylda to interesująca osobowość. Jesteśmy świadkami przemiany młodej dziewczyny. Początkowo krnąbrna, zafascynowana aktorstwem, a jednocześnie ufna- po traumatycznych wydarzeniach musi szybko dorosnąć ( nich przeczytamy w poprzednim tomie pt "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Matylda), zająć się domem.
Jestem pełna podziwu dla tej młodej kobietki. Nie podejrzewałabym jej o taką siłę i odporność psychiczną.
Ostatni tom czyli "Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika" dotyczy czasów II wojny światowej (oraz tych na chwilę przed jej wybuchem). Lucyna Olejniczak dobrze wykonała pracę- opisy są spójne- wszystko wygląda autentycznie słowem- oddała klimat tamtych czasów.
Mam nadzieję, że niedługo znów będziemy mogli spędzać czas przy lekturze nowych książek pani Lucyny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz