sobota, 6 maja 2017

"W kręgu księżniczki"- Jean Sasson

Autor: Jean Sasson
Tytuł: W kręgu księżniczki
Liczba stron: 336
Data wydania: 2017 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak
Źródło: egzemplarz recenzencki


Obawiałam się tej książki. Mimo, że tematyką życia kobiet mieszkających w krajach arabskich interesuję się już od jakiegoś czasu, to jednak nie każda pozycja z tego gatunku przypada mi du gustu. Bałam się, że i tu tak będzie.
Śpieszę z zapewnieniami by Was nie trzymać w niepewności, że jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Nie tylko mi się podobało, ale też dzięki niej pożegnałam trudności, przestoje w czytaniu.
Trudno jest opisywać takie książki. Nie będę ukrywać, że jest ich na pęczki- wiele jest pozycji, które opowiadają o życiu w cieniu religii islamu.
Autorka to Amerykanka, która nam, czytelnikom, opowiada historie, które przekazała jej przyjaciółka. Sułtana ma wszystko o czym może marzyć: córki, męża, kochającą rodzinę.
"W kręgu księżniczki" łamie stereotypy. Słysząc muzułmanin myślimy ortodoksyjny wyznawca, damski bokser, mężczyzna posiadający wiele żon, nie szanujący kobiet. To jest generalizowanie, powtarzanie stereotypów, ale nie oszukujmy się, ile słyszeliśmy takich historii?
Nasi bohaterowie żyją w kręgu bogactwa, dla nich wydanie 400 000 dolarów to nic. Nie są jednak typowymi bogaczami. Bije z nich mądrość. Karim i Sułtana starają się pomagać osobom, które tego potrzebują. Zmagają się też z własnymi problemami.
"W kręgu księżniczki" to książka, którą z czystym sercem mogę Wam polecić. Historie, które przeczytamy są spójne, ciekawe. Cenię Sułtanę i jej męża za mądrość, którą się wykazują i to, źr starają się pomagać działając jednak zgodnie z zasadami ich rygorystycznej religii.
Na pewno sięgną po poprzednie książki tej autorki.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza