środa, 17 maja 2017

"Wszystkie twoje marzenia"- Agata Czykierda- Grabowska

Autor: Agata Czykierda- Grabowska
Tytuł: Wszystkie twoje marzenia
Liczba stron: 400
Data wydania: 2017 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo:Wydawnictwo Znak
Źródło: egzemplarz recenzencki


Po raz drugi miałam okazję zostać ambasadorką książki Agaty Czykierdy- Grabowskiej. Nie będę ukrywać, że obawiałam się powieści, którą dziś recenzuję. Dlaczego? Już wyjaśniam.
"Jak powietrze" to było moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Od razu niezwykle udane- nie mogłam oderwać się od tej książki. Stąd obawy czy "Wszystkie twoje marzenia" dadzą radę dorównać temu. Dziś już wiem, że niepotrzebnie się bałam. Kolejny raz życie zeszło na dalszy plan, byłam tyko ja i książka. Cieszę się, że autorka nie poddała się nowej modzie i choć pisze powieści z gatunku New Adult to (co niestety jest rzadkością) bohaterowie jej książek to Polacy z krwi i kości. Tło akcji to akademik  To tam mieszkają Kamil i Maja. To też jest ewenementem- chyba nie czytałam do tej pory żadnej powieści polskiej, w której tak wiele miejsca poświęcono akademikowi, tak dużo się w nim działo. Patrząc na amerykańskie książki- tam ciągle mówi się o kampusach i studentach.
Wracając do naszych bohaterów- od razu zyskali moją sympatię. Oni sami szybko się zaprzyjaźnili. Od razu jednak zaznaczyli, że nie chcą się z nikim wiązać. Setki przeczytanych powieści i już wiem, że jeśli padają takie słowa to zaczyna się uczucie. Co więc spotkało tych dwoje, że boją się angażować? Czemu odrzucają uczucie?
Książka jest niesamowita. Wciąga, przepraszam!, jak cholera! Porusza ważne tematy,mówi o miłości, o zaufaniu. Bardzo mi się podoba, na pewno będę ją polecać.
Na koniec słów kilka na temat akcji promocyjnej. Naprawdę zaniemówiłam widząc przesyłkę kurierską- to był czas, kiedy akurat nic nie zamawiałam. Po rozpakowaniu moim oczom ukazała się książka oraz silikonowe foremki do pieczenia babeczek. Czyż to nie świetny pomysł? Takie akcje się zapamiętuje.
Bardzo się cieszę, że będę miała okazję spotkać Agatę Czykierdę- Grabowską na Warszawskich Targach Książki. Mam nadzieję, że uda mi się dostać, a żadne inne spotkanie autorskie nie przeszkodzi mi w dotarciu na stoisko Wydawnictwa Znak.

2 komentarze:

  1. Uwielbiam dopracowane akcje promocyjne - szczególnie jeśli dorównuje jej treść książki. ;-) Nie znam jeszcze twórczości tej autorki, ale mam zamiar to zmienić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie książki już czekają u mnie w kolejce na przeczytanie. Po Twojej recenzji już wiem, że raczej nie będę żałować spędzonego z nimi czasu :)

    OdpowiedzUsuń