środa, 1 lipca 2015

"Sakrament niedoskonały"- Anna Karpińska

Autor: Anna Karpińska
Tytuł: Sakrament niedoskonały
Liczba stron: 30
Data wydania: 9 kwietnia 2015 r.
Forma: ebook
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Anna Karpińska przyzwyczaiła nas do książek, w których głównym tematem była miłość. Oczywiście, w "Sakramencie niedoskonałym" również znajdziemy taki wątek, jednak mam wrażenie, że jest on zepchnięty na dalszy tor. Priorytetem jest sprawa kryminalna, ale ciiii... o tym za chwilę.
W rodzinie Marzeny zapanowało szczęście! Nadszedł dzień, w którym jej młodsza siostrzyczka (którą opiekowała się po śmierci rodziców) wychodzi za mąż! Szczęśliwym panem młodym jest Donat, mężczyzna pochodzący z bogatej rodziny, wspólnik w dobrze prosperującej formie ogrodniczej.
Po weselu para młoda udaje się na odpoczynek. Ranek przynosi tragedię. Blanka odkrywa, że nowo poślubiony mąż nie żyje. Co się stało? Zmarł wskutek choroby, "naturalnie" czy może ktoś mu "pomógł"?
Na te i na wiele innych pytań przyjdzie odpowiedzieć Gabrieli i jej kolegom z Łobiszewskiej policji.
Śledztwo okazuje się trudne, sprawa zamiast zbliżać się do rozwiązania coraz bardziej się wikła, liczba podejrzanych się zwiększa, nieznany jest też motyw (bo oczywiście po badaniach potwierdza się, że było to morderstwo).
Marzena i Gabriela nie spodziewają się tego, co się zdarzyło. Na jaw wyszło wiele tajemnic, a Marzena musiała zmierzyć się z pytaniem, kto jest dla niej ważniejszy: mąż czy siostra. Na początku myślałam, że się pomyliłam, który mąż stawia taki wybór żonie?
Książki Anny Karpińskiej wszystkim polecam. To jedna z moich ulubionych polskich autorek. Potrafi zainteresować, wciągnąć w swój świat. Cieszę się, że w mojej biblioteczce są wszystkie książki tej autorki. Jej twórczość polecam tym, którzy literaturę polską, lekką, potrzebuje książki by odpocząć. Okładka "Sakramentu niedoskonałego" wprowadza w błąd- wydaje się, że będzie przyjemnie, tymczasem staje się świadkiem powolnego dochodzenia do prawdy w sprawie o morderstwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz