sobota, 12 listopada 2016

"Dziewczyna, która pokonała ISIS. Moja historia"- Andrea C. Hoffmann, Farida Khalaf

Autor:  Andrea C. Hoffmann, Farida Khalaf
Tytuł: Dziewczyna, która pokonała ISIS. Moja historia
Liczba stron: 304
Data wydania: 8 września 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: egzemplarz recenzencki


Ostatnimi czasy nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazują się ciekawe biografie. Z każdej strony: z telewizji, radia, gazet czy nawet z rozmów ze znajomymi jesteśmy bombardowani informacjami o przestępstwach, których dopuścili się uchodźcy, o wszechorarniającym świat terroryźmie. W dobie internetu każdy staje się specjalistą w tej dziedzinie. W zallewie doniesień o ludziach popełniających czyny niezgodne z prawem zapomina się o tych zwykłych, którzy z kraju uciekają przed wojną czy prześladowaniem. Nie ważny jest dla nich socjal, pieniądze, ale praca i poczucie bezpieczeństwa.
Do tej drugiej grupy należała nasza bohaterka. Miała marzenie zostać nauczycielką lecz jej spokojne życie przerwał najazd dżihadystów na jej wieś. Ona i jej rodzine oraz przyjaciele zostali wzięci do niewoli. Jako jasydzi mieli wybór: śmierć lub zmianę wiary. Każdy z nich musiał rozważyć to w swoim sumieniu. Jaką decyzję podjęli mieszkańcy wioski? Czy Faridzie uda się oswobodzić?
Polecam przeczytać recenzowaną przeze mnie książkę. Traktuje o interesującym temacie, między innymi ta i podobne pozycje sprawiają, że Wydawnictwo Prószyński i S-ka stoi wysoko w moim rankingu ulu
Data wydania: bionych firm wydawniczych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz