czwartek, 24 listopada 2016

"Emocjonalne SOS"- Guy Winch

Autor:  Guy Winch
Tytuł: Emocjonalne SOS
Liczba stron: 368
Data wydania: 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Muza
Źródło: egzemplarz recenzencki


Rzadko czytam poradniki. Powód jest prosty: taka literatura nie jest w moim typie. Oczywiście, zdarza mi się czasem sięgnąć po jakiś poradnik, ale musi być mocno chwalony.
O "Emocjonalnym SOS" nie wiedziałam nic. To był impuls. Spodobała mi się okładka, chociaż może nie powinnam się do tego przyznawać bo róż lubią małe dziewczynki. Mimo to uważam, że sama okładka est dosyć ciekawa: Stonowane kolory, ciekawe miniaturki.
A co z treścią? Przede wszystkim to nie jest rozprawa naukowa, a poradnik napisany przystępnym językiem. To bardzo dobrze, istnieje szansa, że pomoże wielu osobom w stresujących sytuacjach życiowych, trudach i kłopotach. To dosyć obszerna pozycja: ma 366 stron. Została podzielona na 7 rozdziałów. Każdy z nich dotyczy czego innego.
Dowiemy się między innymi jak radzić sobie ze skrajnymi emocjami, porażką, odrzuceniem, samotnością, poczuciem winy, traumą.
To bardzo mądry i potrzebny poradnik. Znajdziemy w nim mnóstwo rad, zadań. Czy jest możliwość, że zamiast pomóc zaszkodzi? Szczerze mówiąc, myślę, że nie.
Może za to zwrócić uwagę na dany problem i zachęcić do wizyty u lekarza specjalisty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz