wtorek, 1 listopada 2016

"Kim jest ta dziewczyna?"- Mhairi McFarlane

Autor: Mhairi  McFarlane
Tytuł: Kim jest ta dziewczyna?
Liczba stron: 512
Data wydania: 10 października 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo HarperCollins
Źródło: egzemplarz recenzencki


Na początku przepraszam za to, że w ostatnim czasie tak rzadko pojawiają się recenzje. To nie tak, że nie czytam, ale powoli ogarnia mnie niemoc, obowiązki domowe przytłaczają. W międzyczasie odbył się jeszcze kilkudniowy wyjazd na Krakowskie Targi Książki.
Dziś zapraszam do zapoznania się z recenzją książki Mhairi  McFarlane.
Po książkę sięgnęłam z ciekawości. Opis zaciekawił mnie na tyle, że zdecydowałam się na jej przeczytanie. Co mnie w niej zainteresowało?
Przede wszystkim- postać głównej bohaterki. Nieczęsto spotyka się z sytuacjami, z jakimi mieliśmy styczność w recenzowanej dziś książce. Edie mimo woli została skandalistką. Rzecz działa się na weselu znajomych z pracy, a ona została przyłapana na pocałunku z... panem młodym! Tak, to właśnie ta rzecz przekonała mnie bym sprawdziła kim jest ta dziewczyna, która nie ma wstydu i całuje się z młodym w dniu jego wesela. Byłam ciekawa jak zostanie potraktowana sprawa, jak wyjaśnione zachowanie Edie. Jak się spodziewałam- okazało się, że tak naprawdę to nie ona była winna, ona tylko ponosiła konsekwencje: ostracyzm między znajomymi, kłopoty z pracą.
Powieść mi się spodobała, to nie banalna historyjka, ale lekka książka poruszająca ważne tematy. Przeczytamy między innymi o spotkaniach naszej bohaterki z pewnym aktorem, kłopotach rodzinnych i zawodowych.
Zakończenie e nie jest jednoznaczne. Z jednej strony- lubię takie, z drugiej zaś doprowadzają mnie do pasji: chcę dowiedzieć się co dalej, czy wszystko dobrze się skończyło, wyjaśniło, a autor nie planuje kontynuacji. 

1 komentarz:

  1. Czytałam już kilka opinii o tej książce i mam takie mieszane uczucia do niej. Mogłabym po nią sięgnąć, ale aż tak bardzo mnie nie przekonuje. Sama nie wiem, może jednak z ciekawości po nią sięgnę kiedyś. :)

    OdpowiedzUsuń