czwartek, 24 listopada 2016

"Uczta dla dwojga"- Katarzyna Błażejewska- Stuhr, Monika Mrozowska

Autor: Katarzyna Błażejewska- Stuhr, Monika Mrozowska
Tytuł: Uczta dla dwojga
Liczba stron:  230
Data wydania: 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zwierciadło
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


Mówi się, że kobieta spodziewająca się dziecka powinna jeść za dwoje. Nasze mamy i babcie często biorą sobie to do serca podtykając ciężarnej co chwilę jakieś smakołyki nie zważając przy tym na protesty.
Dziś, w dobie internetu jesteśmy coraz bardziej wyedukowani. Wiemy, że w ciąży należy odżywiać się zdrowo, racjonalnie. Oczywiście czasem można też ulec zachciankom ciążowym (lecz w granicach rozsądku).
Teraz panie spodziewające się dziecka nie boją się aktywności fizycznej, chodzą na jogę, fitness czy basen (a jednocześnie są takie, które od razu po ujrzeniu dwóch kresek na teście i potwierdzeniu ciąży biorą zwolnienie lekarskie, nie mówię tu o tych, które mają szkodliwe warunki pracy czy grozi im poronienie, ale o tych, które idą bo nie chce im się pracować).
Dzięki uprzejmości księgarni Tania Książka mogę dziś recenzować tę pozycję, ten ciekawy poradnik na temat zdrowego żywienia. Przeczytanie jej to była przyjemność, Autorki: Monika Mrozowska, aktorka znana m.in z serialu "Rodzina zastępcza" oraz Katarzyna Błażejewska- Stuhr mówią o odżywianiu kobiet w tym szczególnym okresie.
Pierwsza część to garść informacji na temat żywienia. To nie zwykła książka, to kompendium wiedzy na temat zdrowej diety. Tak sobie myślę po cichu, że z przepisów mogą skorzystać też osoby pragnące się zdrowo odzywać.
Na koniec wspomnę, że ostatnia część to pomysły na ćwiczenia, które są dozwolone w tym odmiennym stanie i które mają korzystny wpływ na kondycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz