czwartek, 17 listopada 2016

"Szkoła żon", "Pensjonat marzeń"- Magdalena Witkiewicz

Autor: Magdalena Witkiewicz
Tytuł: Szkoła żon/ Pensjonat marzeń
Liczba stron: 508
Data wydania: 2016 r.
Forma: książka papierowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Źródło: egzemplarz recenzencki (księgarnia Tania Książka)


Uwielbiam książki napisane przez Magdalenę Witkiewicz. Są jedyne w swoim rodzaju, ciepłe, z przesłaniem. Ja miałam okazję przeczytać dwie powieści połączone w eden tom. Wydanie to swoją premierę miało w lipcu tego roku (było to wznowienie).
Emocji jest co niemiara, Na pewno nie należy sięgać po te pozycje wieczorem- nieprzespana noc gwarantowana. Nie polecam też osobom dla których seks to temat tabu, niepotrzebnie poruszany. Bo książki Magdy, o których tu mowa to erotyki! Dodać trzeba, że dobre, delikatne, subtelne, a nie wulgarne, jak to się często zdarza.
Obie książki posiadają w sobie "to coś", dają nadzieję na lepsze jutro. Można znaleźć w nich wiele cytatów, które odnoszą się do codziennego życia.
Bohaterek jest kilka: Michalina, która dla swojego mężczyzny chce jak najlepiej całkowicie zapominając o sobie, Jadwiga (nazywana Jagodą), która tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie, Julia świeżo po rozwodzie i Agnieszka, którą przytłoczyły dodatkowe kilogramy. Popatrzcie, ile kobiet tyle problemów. Co więc je łączy? Nietrudno domyślić się, że tytułowa szkoła żon. To miejsce szczególne dla naszych bohaterek.
Każda z nich miejsce to odwiedzi z innych pobudek. Powody będą różne, życiu poza szkołą też, a mimo to panie połączy przyjaźń. Czy spotka je miłość i czy poradzą sobie z problemami?
Serdecznie polecam tę książkę! Po raz kolejny nie zawiodła mnie twórczość Magdy Witkiewicz (i liczę, że nie zrobi tego nigdy).
Ciekawostka: Szkoła Żon naprawdę istnieje! Informacje tu: Szkoła Żon


2 komentarze:

  1. Czytałam Szkołę Żon i byłam bardzo zadowolona z lektury. Nie pozostaje mi nic innego jak poznać Pensjonat marzeń :)

    OdpowiedzUsuń