poniedziałek, 6 stycznia 2014

"Bez odwołania"- Lisa Scottoline

Autor: Lisa Scottoline
Tytuł: Bez odwołania
Liczba stron: 341
Data wydania: 2008
Wydawnictwo: Rzeczpospolita SA

To nie pierwsza książka tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać. Piszę przyjemność, bo Lissa Scottoline jest jedną z moich ulubionych autorek i staram się dotrzeć do wszystkich książek napisanych przez nią. Jeżeli ktoś ma ochotę na lekki kryminał, w którym trup nie ściele się gęsto, a krew nie leje się litrami to powinien sięgnąć po tę książkę.
Grace to prawniczka, ale też samotna mama, która powoli zaczyna rozumieć, że w jej życiu potrzeba jest miłość i mężczyzna. Pewnej nocy w pracy między nią, a kolegą, notabene żonatym wydarza się coś więcej, a następnego dnia... mężczyzna popełnia samobójstwo.
To znaczy, taka jest oficjalna wersja, w to wierzą wszyscy ale Grace ma przeczucie, że jest inaczej, że Armen został zamordowany. Rozpoczyna własne śledztwo, dość trudne i mozolne bo nikt jej nie wierzy, a na dodatek zmaga się również z własnymi kłopotami rodzinnymi. Czy Grace ma rację w upartym dążeniu do odkrycia prawdy? Może prawnik rzeczywiście popełnił samobójstwo, może nie należy się dopatrywać udziału osób trzecich?
W książce nie spodobała mi się jedna rzecz: o rozwiązaniu zagadki dowiadujemy się jakieś 20 stron przed zakończeniem książki. Zresztą w ogóle dużo miejsca poświęcono sprawom prywatnym, rodzinie, uczuciom, a zagadka kryminalna jest trochę jakby dodatkiem. Właśnie dlatego poleciłam ją osobom, które nie lubią, jak to się mówi, ciężkich kryminałów.
A mimo to polecam, warto przeczytać.
A już 4 lutego w sprzedaży nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka pojawi się najnowsza książka Lisy Scottoline pt "Nie odchodź".

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza