wtorek, 28 stycznia 2014

"Taka jak ty"- Maureen Lindley

Autor: Maureen Lindley
Tytuł: Taka jak ty
Liczba stron: 496
Data wydania: 28 stycznia 2014 r.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Tę książkę dodaję do moich ulubionych książek o tematyce azjatyckiej. Tak jak polecam"Hinduskie zaślubiny", "Serce tygrysicy", "Zanim przekwitną wiśnie", tak i będę polecać tę. Zachwyciła mnie, rzekłabym, że bardzo, bardzo. Pokazuje jak jedna osoba znajduje w sobie wiele siły, żeby dbać o siebie i o bliskich.
Nie zawiodłam się na tej książce, czytałam ją z zapartym tchem. Już ciekawe było osadzenie akcji w latach wojennych w USA. Łza się w oku kręciła gdy czytałam jak traktowano Satomi, naszą główną bohaterkę. Cóż, starczy tylko powiedzieć, że miała "pecha" być pół-japonką w czasie gdy Japonia przeprowadziła atak na Pearl Harbor. Nikt nie zwraca uwagi na to, że jej ojciec oddał życie walcząc za Amerykę. Ludzie nie chcą z nią rozmawiać, kontaktować się bo jest "żółtkiem". Właśnie ta część najbardziej mnie zaciekawiła. Dziewczyna wraz z matką trafia do obozu dla internowanych gdzie warunki są straszne, ale przyjaźń tam nawiązana przetrwa wiele czasu.
Myślicie, że po wyjściu z obozu życie Satomi zmienia się na lepsze? Jeśli tak to się mylicie. Wprawdzie może wydawać się, że wreszcie wszystko zaczyna się układać, ale to tylko chwilowe i złudne wrażenie.
Jak w wielu książkach tak i w tej podoba mi się okładka, na której widać sympatyczną ale smutną dziewczynę.

2 komentarze:

  1. Ta recenzja przyprowadziła mnie do Twojego bloga. Poszukam i tej ksiażki.Dziekuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mi miło. Zapraszam do odwiedzania mojego bloga- ciągle pojawiają się nowe recenzje.

    OdpowiedzUsuń