środa, 8 stycznia 2014

"Kolebka"- Anna Krzywiec

Autor: Anna Krzywiec
Tytuł: Kolebka
Liczba stron: 360
Data wydania: 7 stycznia 2014
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Często tak jest, że gdy coś nam się bardzo podoba i chcemy się  tym z kimś podzielić to po prostu brakuje słów. Tak ja mam w przypadku tej książki. est niesamowita, ciekawa wciągająca i na dodatek klimatyczna  Oj, to pierwsza książka od dłuższego czasu, do której nie mam żadnego "ale" i o  której piszę tak dobrze. Wciąga do tego stopnia i jest pisana tak ciekawym językiem, że gdybym nie robiła sobie żadnych przerw podczas lektury to przy moim tempie przeczytałabym ją w 5-6 godzin.
"Kolebka" to książka podzielona na trzy części: kiedyś, dzisiaj, później, które się ściśle ze sobą łączą- co lubię.
Akcja zaczyna się gdy Marta dostaje wiadomość, że musi wrócić do rodzinnego miasta bo babcia zapisze dom kościołowi gdyż sama ( przez nikogo nie namawiana) wybiera się do domu starców. Nasza bohaterka ma małą zagwozdkę- mimo, że nic jej nie trzyma w Warszawie, a nawet lepiej gdyby wyjechała bo może wtedy zapomniałaby o niedawnym poronieniu zastanawia się przez chwilę co zrobić. Bo i w rodzinnym mieście nie brak wspomnień, które na pewno pojawiłyby się po powrocie. Myślę, że wiele nie zdradzę mówiąc, że Marta jednak zdecydowała się wrócić. Oczywiście przypominają się jej lata kiedy opiekowała się nią babcia Flora, zastępowała jej w latach dziecięcych matkę, która ją porzuciła.
To ciekawa i ciepła opowieść o poszukiwaniu przeszłości, rodziny, prawdy. Bohaterzy są mili, przyjemni i zyskujący sympatię. Tak jak miło i przyjemnie się czyta, więc czego chcieć więcej.

1 komentarz:

  1. Przepiękna klimatyczna okładka. Lubię książki traktujące o tematyce rodzinnej, powrotach w przeszłość - chętnie się za nią rozejrzę.

    OdpowiedzUsuń