środa, 1 stycznia 2014

"Drogie życie"- Alice Munro

Autor: Alice Munro
Tytuł: Drogie życie
Liczba stron: 412
Data wydania: maj 2013
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Dziś pierwszy dzień nowego roku i pierwsza recenzja w tym 2014 roku. A więc dobrze się on zaczyna. Jak będzie później? Nie wiem, mam nadzieję, że tylko lepiej.
Mam przyjemność opisać Wam książkę tegorocznej Noblistki, Alice Munro. To już jej druga książka którą przeczytałam. Zarówno "Przyjaciółka z młodości" jak i "Drogie życie" to zbiory opowiadań, które naprawdę bardzo przyjemnie się czyta. Zresztą sami widzicie, na moim blogu rzadko pojawiają się recenzje takich form literackich, raczej preferuję powieści. A tymczasem twórczość Alice Munro sprawia, że zaczytuję się w jej krótkich opowiadaniach. Krótkie, ale jednocześnie bogate w szczegóły. Autorka nie pozostawia wiele miejsca na szczegóły, w miarę dokładnie opisuje kto jest kim, co robi i dlaczego.
Pierwsze co rzuca się w oczy to okładka. Gdyby recenzja powstała wcześnie napisałabym, że okładka mi się bardzo podoba, że jestem zachwycona. Dziś jednak wzięłam książkę do ręki tak sobie na nią popatrzyłam i stwierdziłam, że owszem, bardzo ładna, ale nie podoba mi się dobór kolorów. Złota suknia, podobny, choć o kilka tonów jaśniejszy kolor okna, zasłon i podłogi sprawia, że czuję lekki przesyt. I jeszcze jedno- na ekranie komputera kolor jest bardziej wyrazisty, chociaż być może to sprawa ustawień mojego komputera.
Tak czy owak- książkę polecam, lekka, przyjemna, cóż więcej chcieć?

1 komentarz:

  1. Ostatnimi czasy sporo tytułów tej autorki na blogach. Po opiniach widzę, że warto sięgnąć i poznać tę twórczość.

    OdpowiedzUsuń